Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
314 notek
321k odsłon
455 odsłon

Gowin uratował pis przed kompromitacją i zakończył erę dominacji Kaczyńskiego.

Wykop Skomentuj11

    Kilka dni temu zadałem pytani:

    "Kto odważy się powstrzymać prezesa przed zorganizowaniem igrzysk śmierci?"

https://www.salon24.pl/u/przestrzen2/1030258,kto-odwazy-sie-powstrzymac-prezesa-przed-zorganizowaniem-igrzysk-smierci-czyli-wyborow

    I jak się okazało znalazł się taki jeden którego można było się spodziewać, bo kto jeżeli nie Gowin ma na tyle samodzielne myślenie aby prezesowi się przeciwstawić. Paradoksalnie rewolta Gowina ratuje rządy pis przed totalną kompromitacją. Do wyborów zostaje 37 dni, epidemii nie udaje się powstrzymać i liczba zakażonych cały czas gwałtownie rośnie. Nawet najwięksi zwolennicy pis widzą że termin wyborów 10 Maja jest nierealny i coraz częściej w ich komentarzach można usłyszeć że upieranie się przy tej dacie jest szaleństwem do którego brnie prezes Kaczyński i podążanie dalej w tym kierunku skończy się albo totalną klapą albo katastrofą. Nawet jeżeli udało by się przeprowadzić ten spektakl to byłby on farsą z demokracji i wyników takiego głosowania nikt poważny by nie uznał za prawidłowe.

    Rano Kaczyński mówi:

    "- Zgodnie z konstytucją wybory prezydenckie powinny odbyć się w tej chwili,"

    Gowin jednak omija dyplomacje i parę godzin później bezpardonowo idzie na konfrontacje z prezesem, proponuje przedłużenie kadencji Dudy o dwa lata i jednocześnie rezygnacje obecnego Prezydenta w starcie w następnych wyborach, po czym dodaje:

    "wybory prezydenckie 10 maja nie mogą się odbyć."

    Pomysł Gowina szybko zyskuje aprobatę zwolenników pis jak i chwilę później samej partii.

    Mimo że pomysł Gowina niejako likwidujący wybory i dający Dudzie drugą skróconą kadencje jest nie do przyjęcia dla opozycji i zostanie odrzucony, to manewr Gowina ma bardzo poważne konsekwencje. Sabotuje on wprowadzenie głosowania korespondencyjnego, wręcz uniemożliwia obecnie jego wprowadzenie gdyż uciekł cenny czas. Po za tym po raz pierwszy od 2015 pis realizuje przeciwny pomysł aniżeli zalecił Kaczyński i obecnie to Gowin wyznacza kierunek działania przeciwny do woli prezesa. Autorytarne rządy posła Kaczyńskiego właśnie się kończą i partia nie ma ochoty wykonać jego priorytetów czyli jego autorytet właśnie został złamany. Zapewne na jakiś czas uratuje to rządy pis przed kompromitacją ale już teraz kończy dominacje prezesa.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka