Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
333 notki
332k odsłony
168 odsłon

Dlaczego debaty maja być tylko w mediach sponsorowanych przez Dudę z publicznych pieniędzy

Wykop Skomentuj7

    Do tej pory odbyły się dwie debaty i obydwie były w TVP, które od jednego z kandydatów tylko w tym roku dostały ekstra 2 miliardy z publicznych pieniędzy. A media te są w pełni kontrolowane przez kolegów partyjnych tego kandydata.

    Gdyby te media zachowywały chociaż trochę profesjonalizmu, objawiające się chociażby tym że każdy z kandydatów ma szanse za pomocą tych mediów zaprezentować swoją wizje Prezydentury, to pytanie o sens tej debaty miało by inne znaczenie. Jednak przez ostatnie pięć lat media publiczne są całkowicie upolitycznione i nie znajdziesz tam chociażby jednego zdania krytyki w stronę obecnie rządzących a jedynie samą propagandę dobrobytu jaki rzekomo obecnie nastał. Jednocześnie ograniczone są tam wystąpienia polityków opozycji, a jeżeli już się tam znajdą to są przedstawiani wyłącznie z negatywnej strony. Wielka afera była jak pozytywnie przedstawiono Kośniaka-Kamysza na jednej z konwencji, bo obecnie jest to nieakceptowalne aby w publicznej telewizji przedstawiać w pozytywny sposób polityka który nie jest z pis.

    W TVP były już dwie absurdalne debaty gzie były jedynie pytania ustawione pod jednego kandydata który podpisał zgodę na ogromne dofinansowania dla tych mediów i nie było żadnych pytań które dla tego kandydata były by niewygodne. Dodatkowo jeden kandydat zaraz po obu debatach miał ekstra kilkanaście minut na prezentowanie swoich racji i atakowanie oponentów z czynnym udziałem dziennikarza TVP który powinien być bezstronny.

    Teraz zaproponowano debatę w wolnych mediach w których padną aktualne niewygodne pytania o radzenie sobie w czasach pandemii, o kłopotach służby zdrowia czy zreformowanym przez PIS szkolnictwie. Na pewno padły by pytania o afery za rządów pis które przez służby państwowe są zamiatane pod dywan, czy całkowite upolitycznienie administracji państwowej z sądami na czele. Są to pytania bardzo ważne i aktualne i jednocześnie zakazane w TVP, tam mają swoje prawdy że w Polsce tylko 100 tysięcy ludzi straciło prace w pandemii i to nieprawda że znacznie więcej osób straciło pracę.

    Duda woli żyć w swojej wyśnionej szklanej bańce aniżeli zmierzyć się rzeczywistością i już widać że będzie unikać pytań tych których nie kontroluje jego partia. Nie odważy się na konfrontacje z rzeczywistością, bo pękła by bańka mydlana pobożnych życzeń wielbicieli pis i pokazała by że Duda nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

    Kolejna debata w TVP będzie kolejną ustawką w której nie będzie niewygodnych pytań dla rządzącego Prezydenta. Mamy tego dobry przykład podstawianego Amerykanina z Wirginii który martwi się o język Polski a słabo mówi po angielsku

Mamy pytania dziennikarza czemu Trzaskowski kupował drzem

    I jaki jest sens zadawania takich pytań na aferę? W jakich innych Krajach debaty toczą się w mediach które sponsorują startujący kandydaci? Są to Rosja, Białoruś, Chiny, Polska.


Czy wy nie widzicie że w parciu o zwycięstwo polityczne ośmieszacie Polskę i robicie z niej pośmiewisko?

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura