Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 3 kwietnia 2017 r.

KOD zawsze winny a przekręty prawicy to patriotyzm.

597 52 0 A A A

    Okazało się że w KOD być może są nieprawidłowości. Nie zostało to jeszcze potwierdzone ale najprawdopodobniej z kasy KOD znikło 8 tyś zł. Są przypuszczenia że być może ta kwota jest nieco większa 9,5 tyś zł i być może znikły jeszcze 19 protokołów z kwest. Na razie nic więcej nie wiadomo i trzeba poczekać aż sprawa się wyjaśni, bo być może większość to jedynie plotki.

    Oczywiście prawica od razu jest zbulwersowana takim obrotem sprawy i jest to dla niej niekwestionowany dowód na zdemoralizowanie drugiej strony i najchętniej zamknęła by cały KOD w więzieniu. Odpowiedzialny za tą sytuacje Piotr Wieczorek mówi:

    "Miałem dostęp do sejfu, więc czuję się moralnie odpowiedzialny za tę sprawę. Dlatego zobowiązałem się przed zarządem, że jeśli brak pieniędzy zostanie potwierdzony, to pokryję straty z własnych środków. Podjąłem taką decyzją z myślą o dobru KOD, a nie z obawy, że coś mi grozi" - mówi Wieczorek.

    Czym się różni opozycja od PIS?

    Przez kilka lat PIS chronił tak zwane SKOKi przed kontrolą tych instytucji ze strony KNF. Ponieważ SKOKi dość bardzo się rozrosły PO chciała wprowadzić nad nimi nadzór podobny jak mają banki. SKOKi działały bez żadnych regulacji co otworzyło drogę tym instytucją finansowym do różnych przekrętów. Jednak SKOKi sponsorowały PIS a ten skutecznie bronił ich przed skutecznymi regulacjami. Dochodziło do takich absurdów że Lech Kaczyński z pomocą Andrzeja Dudy zaproponowali regulacje SKOK przygotowane przez SKOK, czyli sami siebie mieli kontrolować. Jak to się skończyło wszyscy wiemy z funduszu bankowego do którego SKOKi nie wpłaciły ani złotówki na ratowanie tych instytucji wydano 4 mld zł.

    Czy PIS poczuwa się do odpowiedzialności za te machlojki? Absolutnie nie przecież to był patriotyzm, swoi robili wałki więc sprawiedliwość nie została naruszona. A całą wine zwalono na Komorowskiego a dowodem na to jest jedno zdjęcia z imprezy medialnej. Porażający dowód winy uniewinniający PIS.

    Wyprzedzę waszą krytykę która zapewne w ripoście przytoczy aferę Amber Gold. Prawica już skazała za nią Tuska. Jednak jak zeznał Gowin Tusk jest czysty a prokuratorzy którzy podczas śledztwa na temat Amber Gold dopuścili się co najmniej niedopuszczalnych zaniedbań a być może celowo je opóźniali, po wyborach dostali od PIS awanse zapewne za zasługi. Ryszarda Tłuczkiewicza po dobrej zmianie awansował na wiceszefem biura Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego, zaufanego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Piotra Wesołowskiego po dobrej zmianie awansował do prokuratury krajowej.

    Może to kwestia wychowania ale poziom hipokryzji jest po za skalą mojego rozumowania. Jak ci z PIS umieją tak perfidnie pozmieniać fakty a później spać spokojnie. Ja już dawno spalił bym się ze wstydu a oni z uśmiechem na twarzy mówią że to patriotyzm i dopiero oni wprowadzają odnowę moralną.

    Twórca SKOK Grzegorz Bierecki po dobrej zmianie stanął na czele komisji finansów. Człowiek który jest odpowiedzialny za wielomiliardowe straty a jego powiązania z tą aferą nie są jasne dostał stanowisko w komisji finansów. To tak jakby zamknąć lisa w kurniku.

    Wojciech Jasiński należał do PZPR i brał udział w represjonowaniu strajkujących robotników w Orlenie teraz zostaje prezesem PKN Orlen.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wojciech-jasinski-nowy-prezes-pkn-orlen-zyciorys-jasinskiego,608976.html

    Daniel Obajtek jest oskarżony o branie łapówek i liczne oszustwa na kwotę ponad 700 tyś zł mimo to zostaje prezesem Energi.

    Zarząd PKP jest oskarżony o narażenie spółki na stratę 2 mln zł podczas organizacji światowych dni młodzieży.

    Są wyłudzenia funduszy Unijnych na zjazdy partyjne Solidarnej Polski.

    Niech Kaczyński też wyjaśni jak uwłaszczył na początku lat 90 Fundacji Prasowej Solidarności. Później sprzedali „Express Wieczorny” Szwajcarom i wtedy im nie przeszkadzało że sprzedają Polską prasę zagranicznemu inwestorowi.

http://polskiepiekielko.pl/jak-pis-uwlaszczal-sie-na-panstwowym-majatku/

http://wyborcza.pl/1,76842,16766984,Ludzie_Kaczynskiego_chca_zbudowac_138_metrowy_wiezowiec.html


    Jak to mówią w cudzym oku drzazgę łatwo dostrzec a w swoim to nawet duża belka jest niewidoczna.


Opublikowano: 03.04.2017 12:25.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka