Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 9 kwietnia 2017 r.

Ile to jeszcze lat PIS ma zamiar ciągnąć telenowele smoleńską?

1345 83 1 A A A

    Zbliża się siódma rocznica katastrofy smoleńskiej. Siedem długich lat nieustannych teorii spiskowych nie poparte najmniejszym faktem. Ale dla PIS mit smoleński to dobry interes. Dzisiaj PO wstawiła na YouTube krótki filmik pokazujący siedem krytycznych procedur które zostały złamane.

  A gdyby zastosowano się do chociażby jednej z nich katastrofy by nie było. Oczywiście wątków i zaniedbań jest więcej ale główną przyczyną katastrofy jest niezastosowanie się do procedur.  Typowe dla obecnego rządu "jakoś to będzie", "my nie damy radę?" i "co się nie da, jak się da". Procedury są tak zrobione by dawać największe możliwe bezpieczeństwo dlatego też są one mocno wyśrubowane. Dlatego też najczęściej złamanie procedur nie powoduje sytuacji niebezpiecznych. Niestety dla tych co nie mają wyobraźni i nie umieją myśleć przyszłościowo oznacza to jedno: złamałem procedurę i nic się nie stało, znaczy się że procedury są stekiem bzdur i można je bezkarnie łamać. Ostatnio się udało to czemu teraz ma się nie udać. Dobrze wiem że u wielu Polaków taki właśnie jest proces myślowy bo często się z tym spotykam.

    Kiedyś pewien student spadł z piętnastego piętra ponieważ przechodził między pokojami przez okna. Szaleństwo powiecie, nie w jego mniemaniu, podobno przechodził tak setki razy i nic się nie stało, dlaczego więc teraz miało by być inaczej? Mimo że robił to setki razy, raz mu się nie udało.

    Są tacy którzy na błędzie tego biednego studenta się uczą i nie robią takich głupot a są tacy którzy powiedzą że skoro robił to setki razy i nic się nie stało to na pewno teraz ktoś go popchnął. Wniosek głupca: jeżeli mnie nikt nie popchnie to też to zrobię, skoro ktoś to robił setki razy to ja nie będę gorszy a każdy kto mi mówi że to niebezpieczne to mi zazdrości.

    Niestety obecna władza ma właśnie takie myślenie, ten kto nas krytykuje to zdrajca, komunista czy Niemiec któremu jeżeli tylko ustąpimy o minimetr to od razu nas zniewoli i wykorzysta. Obecna władza nie uznaje Polskich błędów z katastrofy smoleńskiej i całą winę zrzuca głównie na Rosjan ale też i na swoich oponentów. Widać to po niebezpiecznych wypadkach najważniejszych osób w państwie. Premier, Prezydent, Macierewicz ulegli potencjalnie bardzo niebezpiecznym wypadkom. Karygodne złamanie procedur podczas powrotu naszej delegacji z Londynu przerwał dopiero stanowczy sprzeciw pilota, gdyby nie sprzeciw ten niebezpieczny lot zapewne by się odbyłbył.

    Niestety mit smoleński jest dobrym interesem politycznym, śmiem twierdzić że gdyby nie ta tragedia to może i obecnie PISu by nie było. Na katastrofie smoleńskiej PIS się wybił i dlatego PIS zależy by ten chocholi taniec nad grobami bliskich trwał nadal, gdyż wokół tego mitu jednoczy się jego elektorat.

    Obecnie nadchodzi siódma rocznica katastrofy i zaczyna się kolejne kabaretowe dowody spisku. Ujawniono nagranie z odlotu z Warszawy czyli pokazano dowód na to że odleciał. Nagrania te są znane od dawna i były analizowane przez komisje Millera, mimo to przedstawia się je jako ukrywane przez poprzedników, przez jakąś nieznaną urzędniczkę. Mimo że nie śledzą one Błasika i Protasiuka mają być dowodem na to że kłótni nie było. Materiał jest pocięty i nie przedstawia całości wydarzeń na płycie lotniska. Materiał ten nie jest dowodem na nic.

    Pytanie jest czy elektorat PIS nie widzi ewidentnych krętactw Macierewicza? Ja nie wierzę że elektorat PIS jest aż tak głupi aby dać się na to nabierać przez siedem lat. Ludzie ci którzy uważają się za katolików, którzy głoszą hasła o odnowie moralnej, dla których najważniejsze jest Bóg, Honor, Ojczyzna cynicznie przymykają oko i popierają tą żenadę dla własnych korzyści.

    Moralność Pani Dulskiej wciąż jest mentalnością dużej części Polaków.


Uaktualnienie:

TVN dobrze przedstawił kim są eksperci Macierewicza

http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-nie-czyste-teorie,683172.html


Opublikowano: 09.04.2017 19:41.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka