Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 21 kwietnia 2017 r.

Co dalej z zamachem smoleńskim? Co dalej z PIS?

765 47 1 A A A

    Nie minęło dwa tygodnie od ujawnienia wyniku prac komisji która kosztowała nas jak do tej pory minimum 1,5 mln zł, która w końcu po siedmiu latach "udowodniła" zamach smoleński. Wydawało się że teraz mając w końcu te "dowody" zacznie się na arenie międzynarodowej upragnione domaganie się prawa do "sprawiedliwości". A tu jednak ponowne zderzenie ze ścianą.

     Wszedłem w krótką rozmowę tu na salonie z Grzegorzem Wszołkiem. Zdecydowany zwolennik dobrej zmiany ale zdecydowanie nie radykalista. Aby zrozumieć dlaczego jest jak jest w tej rzeczywistości gdzie wszyscy się już chyba pogubili, trzeba umieć zrozumieć co siedzi u podstaw tej Polsko-Polskiej wojny.

Mój komentarz:

    "Łatwo jest wytykać błędy, oczywiście one były ale zapewne wynikały one z pewnego szoku. Nikt się tego nie spodziewał i nigdy wcześniej nie miał z taką katastrofą do czynienia dlatego nie wiadomo było jak postępować. Nie znaczy to że wszystko zostało spartaczone, przeprowadzono Polskie śledztwo z najlepszymi Polskimi ekspertami które dało konkretne odpowiedzi. PIS i całe to towarzystwo śledztwo to nieustannie podważa jednocześnie nie przedstawia najmniejszego dowodu na poparcie swoich argumentów...

Jakbyście chcieli poznać prawdę to znaleźlibyście prawdziwych ekspertów którzy zapewne potwierdzili by wersje Millera. Problem w tym że prawdziwy ekspert szanuje swoje imię i pod propagandą się nie podpisze i co wtedy kiedy okaże się że śledztwo za czasów PO było przeprowadzone prawidłowo?..."

A oto odpowiedź tłumacząca czemu do tego kabaretu na grobach ofiar smoleńskich dochodzi:

    "To znaczy jest Pan w "mylnym błędzie" - nie może się okazać, że śledztwo było prowadzone prawidłowo, bo a/ nie zostało dokończone b/ przyjęto niekorzystną dla Polski umowę c/ dowody są poza krajem, do których należą."

    Niestety ta opinia wydana na totalnym widzimisię nie poparta żadnymi faktami ani wypowiedziami  ekspertów z dziedziny lotnictwa jest totalnie błędna. Prawicowe media wytworzyły całkowicie alternatywną rzeczywistość w której żyje elektorat PIS.

-Śledztwo nie zostało dokończone - jest to nadużycie gdyż komisja Millera dokładnie odtworzyła przebieg katastrofy, dokładnie wiemy co się stało, co prawda PIS podważa ustalenia śledztwa prowadzonego przez najlepszych ekspertów z dziedziny lotnictwa jakich mamy w Polsce ale jak do tej pory nie znalazła kompletnie nic co podważało by ustalenia komisji Millera a osoby które podważają wiarygodność tych ekspertów z lotnictwem nic za wiele wspólnego nie mają.

-przyjęto niekorzystną dla Polski umowę - korzystną, niekorzystną jest to pojęcie względne, kampania wrześniowa jak i powstanie Warszawskie też było dla Polski niekorzystne, inaczej się patrzy znając skutki decyzji a inaczej się patrzy gdy przychodzi nam podjąć decyzje gdy nie znamy przyszłości. Tak czy inaczej jeżeli był to błąd to został on naprawiony po przez przeprowadzenie śledztwa przez najlepszych Polskich ekspertów z tej dziedziny. Argument ten nie ma wpływu na wynik śledztwa.

-dowody są poza krajem, do których należą. - dowody były do dyspozycji dla Polskich ekspertów i dogłębnie przez nich przebadane i nie ma podstaw by sądzić że coś zostało przed Polakami ukryte. Argument że każde śledztwo katastrofy lotniczej wymaga złożenia wraku jest tylko hollywoodzką bajką dla dużych dzieci. Wiele katastrof lotniczych zostało wyjaśnione bez konieczności składania wraków, czasami nawet nie ma takiej możliwości.

    Owszem jeżeli są wątpliwości to należy je sprawdzić ale nie wolno kłamliwie posądzać kogoś że na pewno zrobił źle jeżeli nie ma się na to dowodów a tym bardziej stanowczo twierdzić że był to czyn z premedytacją.

    Obecnie główna twarz mitu smoleńskiego Barczyński okazał się krętaczem, manipulantem i zmył się tam gdzie go Polski wymiar sprawiedliwości nie dorwie. Dlaczego tak zrobił? Sam przyznał się że "wykończył caracale".  Barczyński pracował dla konkurencji caracali i nie był osobą upoważnioną do braniu udziału w decyzji o zaniechaniu przetargu na te helikoptery. Nasuwa się jeszcze drugie pytanie jaką rolę odegrał Barczyński w zakupie samolotów bez przetargu dla VIP za 2 mld od Boeinga w którym Barczyński długo pracował?

    Dlaczego Barczyński tak nagle zwiną się do USA i nie ma zamiaru więcej do Polski przyjeżdżać?

    Barczyński jest też kolejną osobą w PIS mocno powiązaną z PZPR, czyli człowiekiem który według PIS nie powinien mieć wpływu na decyzje podejmowane w Polsce.

    Zamach smoleński właśnie został totalnie skompromitowany i co teraz? Czy teraz elektorat PIS będzie żądał poniesienia odpowiedzialności przez ludzi którzy przez tyle lat kłamliwie wprowadzali opinie publiczną w błąd?

Nie sądzę gdyż elektorat PIS dobrze wie że zamach smoleński to polityczna ściema.

    PIS oficjalnie przyznał że Bartłomiej Misiewicz nie ma żadnych kompetencji by zajmować nawet najniższe stanowiska państwowe. Pytanie jest jak tak niekompetentna osoba mogła zajmować tak wysokie stanowiska i być tak dobrze opłacana? Jednocześnie co z Polakami których ta niekompetentna osoba złamała kariery, wśród których są najwyżsi rangą Żołnierze Wojska Polskiego? Jak możemy wymagać od żołnierza Polskiego przelewania krwi za ojczyznę jednocześnie pozwalając tak ich poniżać?

    Kiedy Bienkowska powiedziała że za 6 tyś ciężko znaleźć specjalistę to PIS chciał ją zjeść żywcem. Czy teraz kiedy wiemy że Misiewicz zarabiał w MON 12 tyś miesięcznie a został wyrzucony ze stołka gdzie mógł zarabiać nawet 50 tyś miesięcznie zwolennicy PIS się od niego odwrócą?

    Nie odwrócą się, bo tu właśnie o to chodzi aby swoi mogli z Polski wydoić ile się da, będą oni bronić PIS do końca w nadziei że ich też się dopuści do koryta.

    Gdzie jest prawo Polaków do równości traktowania?

    Gdzie jest sprawiedliwość?

    W państwie PIS Berczyński i Misiewicze mogą się czuć bezkarnie, nikt im nic nie zrobi aby nie zaszkodzić wizerunkowi partii. Po przejęciu sądów i wstawieniu tam swoich zakończy się proces ustanawiania Pisowskiej wersji prawa i sprawiedliwości.

Opublikowano: 21.04.2017 15:08.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka