Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 26 kwietnia 2017 r.

Czy PIS będzie bronił Macierewicza przed dymisją?

356 16 1 A A A

    Jeżeli większość społeczeństwa uważa za bezsensowne stawianie takich pytań, znaczy to że nie ma dla tego społeczeństwa nadziei, Kaczyńskiemu udało się stłamsić naród i to on będzie decydował kogo odwołać a kogo nie. Każdy kto ma przychylność prezesa jak i partii może się czuć w tym kraju bezkarnie. Dobrze przedstawia to kariera Misiewicza, kiedy był przydatny ten człowiek który jak się później okazało nie ma żadnych kompetencji (to są słowa PIS) dostaje bardzo wysokie i dobrze płatne stanowisko i ogromne kompetencje. Od tej pory Generałowie Wojska Polskiego są na łasce Misiewicza który jednym skinieniem palca może złamać im kariery. Jednak kiedy Misiewicz zaczął być problemem dla partii, orzeczeniem sądu partyjnego został ze społeczeństwa wykluczony, od tej pory nie może już zajmować nawet najniższych stanowisk państwowych. To PIS decyduje kto jakie miejsce zajmuje w społeczeństwie. Niestety chyba będzie musiał wrócić do pracy w aptece bo jest spalony po obu stronach a kompetencji żadnych. O prześladowaniu Misiewicza pisałem tutaj.

http://przestrzen2.salon24.pl/771363,pomieszanie-z-poplataniem-czyli-przesladowania-misiewicza-przez-pis

    PIS sam się postawił pod ścianą, Macierewicz tak dużo nabroił że nawet część zwolenników PIS widzi jak bardzo jest on szkodliwy dla Polski. W cywilizowanych krajach takich szkodników się wymienia jednak w Polskiej rzeczywistości Macierewicz jest nietykalny. PO tym razem idealnie się wstrzeliła z wnioskiem o votum nieufności dla tego polityka stawiając PIS w sytuacji bez wyjścia.

    Co takiego nabroił Macierewicz?

    Oprócz nieszczęsnego Misiewicza który po prostu skorzystał z okazji jaka się w jego życiu nadarzyła, Macierewicz ma mnóstwo niejasnych powiązań które budzą podejrzenia że jest on częścią układu, robiącego co najmniej bardzo podejrzane interesy na grube miliardy.

    Zaczynając od dołu są niejasne powiązanie z byłym sbekiem Luśnią. Luśnia jest cieniem w karierze politycznej Macierewicza, są też niewyjaśnione przelewy od firmy którą zarządzał Luśnia dla firm którymi właścicielem jest Macierewicz.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/niejasne-zwiazki-szefa-mon-wspolpracownik-macierewicz-to-byly-tw/6x3zctq

http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,20259316,antoni-macierewicz-jego-firma-i-jego-tw-czego-nie-wiemy-o.html

    Nie jasne są też powiązania Macierewicza z lobbystom Black Hawk były Amerykański senatorem D Amato. Jak wiemy Macierewicz zerwał kontrakt na zakup Francuskich śmigłowców Caracali za ponad 13 mld zł i wiele wskazuje że zastąpią je właśnie Black Hawk.

  https://oko.press/laczy-lobbyste-amerykanskiego-przemyslu-lotniczego-ludzmi-macierewicza/

    Teraz jeden z ekspertów Macierewicza i dobry jego kolega Berczyński który miał dostęp do dokumentacji przetargu na Caracale ale nie brał udziału w tym przetargu twierdzi że to on "wykończył Caracale". Jeżeli wierzyć Berczyńskiemu to decyzje o zerwaniu przetargu podjęte były po za przetargiem. W normalnym kraju taka kompromitacja oznaczała by natychmiastową dymisje odpowiedzialnego za to polityka i wszczęcie śledztwa wyjaśniającego. Niestety w dzikim kraju jakim jest Polska Macierewicz jest nietykalny i jemu wolno wszystko.

    Ale przyjrzyjmy się jeszcze Berczyńskiemu bo jego powiązania pokazują jak działa obecna władza. Berczyński był też głównym ekspertem w komisji Macierewicza do zbadania katastrofy smoleńskiej.PIS obecnie uważa słowa Berczyńskiego o Caracalach za fantazje ściemniacza ale słowa Berczyńskiego o katastrofie smoleńskiej to słowa bardzo wiarygodnego eksperta. Komisja ta niedawno ustaliła że na pokładzie prezydenckiego samolotu była bomba termo baryczna, jednocześnie kontrolerzy rosyjscy celowo chcieli doprowadzić do katastrofy i jednocześnie samolot wcześniej zaczął się rozpadać w powietrzu. Obecnie jest to oficjalna wersja zdarzenia uznana przez Polskie władze za prawdziwą, przynajmniej nikt z PIS do tej wersji nie składa zastrzeżeń

http://przestrzen2.salon24.pl/770306,zamach-smolenski-udowodniony-i-co-teraz

    Ale to nie koniec problemów z Berczyńskim, bardzo długo pracował on dla Boeinga a w ostatnim czasie Macierewicz zatwierdził zakup trzech samolotów dla VIP na 2 mld zł bez przetargu z naruszeniem prawa właśnie od Boeinga. Dookoła Berczyńskiego jest wiele powiązań na grube miliardy i wiele niejasności a on uciekł do USA i jak napisał nie ma zamiaru do Polski wracać, co tylko potęguje podejrzenia.

    Jest jeszcze wiele pytań dotyczących czystek w Armii oraz zastopowania modernizacji regularnych jednostek Wojska Polskiego przerzucając zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na podległe bezpośrednio Macierewiczowi formowane jednostki obrony terytorialnej, które nie mają szans w starciu z regularnym wojskiem ewentualnego agresora. Rozbraja się w ten sposób Armię Polską i niszczy realne możliwości obronne przed agresją.

    Teraz będzie głosowane wotum nieufności dla tak skompromitowanego polityka. Opozycja nie pozostawi na nim suchej nitki ale jak się zachowa PIS. Broniąc Macierewicza niejako akceptuje i popiera te bardzo kompromitujące działania. Wszyscy widzą jak bardzo ten polityk szkodzi Polsce ale PIS ma inne priorytety. Dla PIS i jego zwolenników interes Polski jest nieistotny, dla nich najważniejsze jest pokazać opozycji że ich zdanie ich punkt widzenia jest nieważny, to Pany z PIS rządzą i to oni decydują o wszystkim co się w Polsce dzieje.

    PIS broniąc Macierewicza, zachwalając jego działania pokaże że nikt im nie może nic zrobić, że są bezkarni i mogą wszystko zrobić co zechcą i nikt im nie podskoczy. A Sterżyńską która śmiała wyrazić swoją opinie że wydatki socjalne powinny być dopasowane do możliwości budżetowych się wywali. Sterżyńska jako jedna z nielicznych w tym rządzie posiadająca wysokie kompetencje i wykazująca się dużym profesjonalizmem w swoim ministerstwie, do rządzącego towarzystwa nie pasuje. Tam wszyscy mają służyć partii a nie wyrażać swoje zdanie.

  

Opublikowano: 26.04.2017 15:59.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka