Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 16 maja 2017 r.

NIK sparaliżowany. Kto będzie wyjaśniał przekręty PIS w tym aferę Berczyńskiego?

843 22 0 A A A

     Najwyższa Izba Kontroli (NIK) to naczelny i niezależny organ kontroli państwowej z misją strażnika grosza publicznego. Od ponad 90 lat NIK ocenia funkcjonowanie państwa i gospodarowanie środkami publicznymi.

     Kolegium NIK składa się z 19 osób, aby NIK mógł działać niezbędne jest kworum składające się z co najmniej połowy członków kolegium. W listopadzie 2016 minęła kadencja 5 członków a 5 kwietnia kolejnych ośmiu. Oznacza to że obecnie NIK ma tylko 6 członków kolegium przez co NIK jest sparaliżowany i nie może wykonywać swoich zadań. Członków kolegium powołuje Marszałek Sejmu ale do tej pory tego nie zrobił. Dlaczego?

     NIK ma za zadanie skontrolować wykonanie budżetu ale mógłby jeszcze skontrolować kontrowersyjne przetargi w MON.

     PIS zrobił wiele aby o budżecie nie dyskutować i uchwalił go we własnym gronie w jednym głosowaniu w sali kolumnowej, bez żadnej debaty nad nim, bez żadnych pytań. Pytanie jest co PIS chce ukryć w sprawie budżetu?

     Realne zadłużenie MF w 2016 wzrosło o ponad 96 mld zł ale oficjalna dziura budżetowa jest na poziomie 46 mld. Skąd aż takie duże różnice? NIK mógłby to sprawdzić ale poprzez działania PIS jest sparaliżowany.

     Jak wszyscy wiemy są bardzo duże prawdopodobieństwa przekrętów w MON w dwóch przetargach na łączną kwotę prawie 15 mld zł. Do tajnej dokumentacji na przetarg na Caracale miały dostęp osoby które nie zostały sprawdzone przez Polskie Służby Wywiadowcze a Berczyński który długie lata pracował dla konkurenta Caracali przyznał się że to on uwalił ten przetarg mimo że nie brał w nim udziału. Po za tym MON kupił za ponad dwa miliardy bez przetargu samoloty dla VIP od firmy w której Berczyński długo pracował. Mimo tak poważnych zarzutów Berczyński bez żadnych problemów uciekła do Ameryki, państwo PIS pozwoliło mu się ulotnić bez żadnych problemów.

     Berczyński zniknął ale wychodzi na jaw jego majątek w nieruchomościach:

- dom w Springfield koło Filadelfii wart jest obecnie 530 tys. dolarów

- w Springfield ma również trzy kamienice wyceniane na 1,2 mln dolarów

- dwa apartamenty w Cape May w New Jersey wartych 500 tys. dolarów i 462 tys. dolarów

- w Cape May ma też dom wyceniany na 560 tys

- dom w Richmond w Kalifornii, kupił w 2016 roku razem z żoną za gotówkę – 850 tys. dolarów

     Razem ponad 4 mln dolarów. Całkiem nieźle jak na członka PZPR w latach 68-81 który dopiero w 81 wyemigrował najpierw do Włoch a następnie do Ameryki gdzie zaczął prace dla Boeinga jako inżynier oprogramowania.

     Jak wiemy PIS bardzo nie lubi jak ktoś mu patrzy na ręce. Przeją prokuraturę i teraz to Ziobro wyznacza prokuratorów którzy kontrolują PIS. Jak to działa mieliśmy dobry przykład podczas wypadku Beaty Szydło. Wszystkie trzy auta BOR miały czarne skrzynki które zapewne zarejestrowały całe zdarzenie ale odczytano tylko jedną i jej nie ujawniono, zamiast tego już drugiego dnia podano do wiadomości że kierowca przyznał się do winy a jak zeznali wszyscy świadkowie przesłuchani przez Ziobrowską prokuraturę kolumna jechała prawidłowo i na sygnałach dźwiękowych. Jak się później okazało z zeznań bezpośrednich świadków do których prokuratura długo dotrzeć nie mogła, były to przekłamania i naciągania faktów by zrzucić winę na kierowcę. Taka prokuratura jest niewiarygodna i nie jest zdolna rzetelnie wyjaśnić podejrzeń. Śledztwo w sprawie korupcji w PKP utknęło i cisza. Podlegli Ziobrze ludzie wydali ekspertyzę w sprawie autentyczności podpisów Wałęsy. Stwierdzili że nie ma najmniejszej wątpliwości że są autentyczne. Teraz Profesor Piotra Girdwoynia z Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wytyka karygodne błędy ekspertom Ziobry. Kim byli eksperci Ziobry? Nie wiadomo bo się nie ujawnili ale chodzą suchy że byli Chemikami, czyli tyle mają wspólnego z grafologiom co eksperci Macierewicza z lotnictwem. PISowskie ekspertyzy często piszą ludzie którzy nie mają żadnych kwalifikacji z dziedziny której ekspertyza dotyczy. Ale jest ekspertyza? jest a ciemny lud wszystko kupi.

     Są jeszcze niezależne media ale jak wiemy PIS chce je repolonizować, co znaczy rozdać prawdziwym Polakom tak samo jak spółki skarbu państwa, należą one teraz jedynie do prawdziwych Polaków którym głównym kryterium przy wyborze jest wierność partii. Prawdziwi Polacy zadbają już aby niezależne media pracowały podobnie jak Ziobrowska prokuratura.

     Są jeszcze sędziowie którzy według PIS są patologiom. Ale PIS wyleczy tą patologie i wstawi swoich sędziów, nad którymi będzie miał kontrole Ziobro, tak na wszelki wypadek jakby któryś z nowo mianowanych sędziów wydał wyrok sprzeczny z wyrokiem prezesa to będzie można takiego sędzie łatwo zdegradować.

     W TK którym zadaniem jest sprawdzanie czy uchwały są zgodne z konstytucją jest już obsadzony przez prawdziwych Polaków i znikają wyroki które prezes nie zaakceptował. W końcu to prezes ustala jaki jaki wyrok jest sprawiedliwy a jaki nie.

     Wychodzą kolejne przekręty obecnej władzy a PIS zamiast rzetelnie je wyjaśnić i posadzić przed sądem odpowiedzialnych za nie ludzi, to likwiduje kolejne organy które mogły by wykryć te przekręty i je ujawnić. PIS doskonale wie że tych przekrętów będzie coraz więcej i robi wszystko aby je przed społecznością ukryć. Widać jak na dłoni intencje PIS zamiast się oczyszczać robi wszystko aby członkowie partii byli w państwie bezkarni a elektorat PIS ślepo wierzy w swoich wybrańców.


Kto będzie wyjaśniał przekręty PIS w tym aferę Berczyńskiego?


Opublikowano: 16.05.2017 12:12.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka