Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
11 obserwujących
245 notek
222k odsłony
1256 odsłon

Konserwatywna wizja świata się sypie.

Wykop Skomentuj30

    Wydawało się że zapoczątkowaną w Polsce konserwatywno ideowa rewolucję ( zwaną "dobrą" zmiana) rozlewa się na cały świat. Wydawało się że powrotu do tradycji i idei Europy Ojczyzn nie da się już powstrzymać, a lewacka wizja imperialno kapitalistyczna chwieje się ku upadkowi. Po wygranej przez PIS wyborów następnie Brytyjczycy powiedzieli stop lewackiej Europie i rozpoczęli Brexit, następnie w USA Trump z hasłami o Bogu i "Ameryka first" zdobył prezydenturę.  Na horyzoncie pokazały się możliwości wygrania eurosceptycznych sił w Holandii i Francji, rodziła się idea Trój-morza. Wydawało się że nie ma już odwrotu od zmian jakie zapoczątkowali Polacy.

    Jednak co mamy teraz? Holandia I Francja odpadły jako pierwsze, jednak stwierdzono że dobrze jest jak jest, a protesty żółtych kamizelek już tego nie zmienią.

    W Ameryce Trump o bardzo konserwatywnych poglądach, z powoływaniem się na Boga przy każdej wypowiedzi, okazało się że gdy Bóg nie widzi płaci za seks prostytutką gdy żona w ciąży i dodatkowym hobby jest obmacywanie kobiet, do czego sam się przyznał na podsłuchu. Dodatkowo wychodzą na jaw jak to Rosja Trumpowi pomagała w wyborach. Ponieważ nie wygląda to najlepiej, Trump stwierdził że wszystkim nieszczęściom Ameryki są winni emigranci i wszystkie problemy zostaną rozwiązane kiedy Ameryka wybuduje mur na granicy z Meksykiem 1600 km, który ma kosztować bagatela 18 miliardów dolarów, dodatkowo dziesiątki milionów później na jego utrzymanie. Co ciekawe jeszcze niedawno w kongresie USA przewagę mieli republikanie Trumpa i jakoś wtedy nie zdecydowali się na tą budowę. Teraz kiedy Demokraci wygrali wybory Trump żąda od nich aby podpisali się pod finansowaniem tej budowy, a bezczelni demokraci nie chcą się na to zgodzić.

    W Wielkiej Brytanii po początkowej euforii nikt już nie cieszy się z nadchodzącego dnia niepodległości i wyzwolenia z niewoli europejskiej. Trzy lata mieli na negocjacje, cały czas zapowiadano że wynegocjują dobrą umowę rozwodową i negocjacje to nieprzerywalne pasmo sukcesów. I wynegocjowali tak super umowę że przegrała ona w brytyjskim parlamencie 432 do 202 co było największą porażką Premiera UK od 95 lat, taki typowy konserwatywny sukces. Pytanie jest co teraz? Brytyjczycy muszą wybierać między podporządkowaniem się prawu europejskiemu bez prawa głosu (kolonializm) lub totalnej katastrofie ekonomicznej czyli Brexit bez umowy. Pozostało trzy tygodnie i Brytyjczycy się motają w bagnie po uszy a Europa ze spokojem się temu przygląda. Pełny sukces. Teraz Premier żąda od posłów opozycji aby zagłosowali za jej super umową a bezczelna opozycja nie chce się pod tą umową podpisać.

    A sukcesy Polski? Trój-morze wyschło a co gorsza grupa Wyszehradzka w której Polska była liderem po "dobrej" zmianie Polska została wykopana przez przez naszych sojuszników Izrael w dodatku dość chamski sposób. Polityka wstawania z kolan i walki o prawdę historyczną skończyła upadkiem na glebę i z przyklejona do nas łatką Polak faszysta. Mamy piękną historię ratowania Żydów, nikt tyle nie poświęcił by ich ratować co Polacy, ale nasz cudowny rząd zamiast pokazywać tą dobrą stronę która wielokrotnie przewyższa tą zła, koncentruje się na negowaniu faktów pojedynczych przypadków zbrodni dokonanych przez Polaków. Efekt jest taki że zamiast opisu polskiego bohaterstwa którego było dużo, światowa opinia publiczna koncentruje się na pojedynczych polskich zbrodniach. A Żydzi sami wybielający swoją historię (jest wiele haniebnych postępowań Żydów polskiego pochodzenia które Izrael przemilcza) bardzo nieuczciwie wykorzystują to partactwo Polskiego rządu. W efekcie przyklejana jest nam łatka faszystów.

    Dodatkowo walka PIS z komunistami wygląda co najmniej dziwnie. W przedsięwzięciu Srebrna był współpracownik SB Kujda jest ważna persona PZPR-owskiego sekretariatu pani Basia, która nie wiadomo co tam robiła i kto ją tam zatrudniał i okazuje się że kuzyn Kaczyńskiego też brał udział w tajnym projekcie Wojska Ludowego w czasach PRL. Ja tu nie twierdzę że są to źli ludzie ale PIS od dawna twierdził że postkomuniści powinni być jak najdalej od centrów decyzyjnych Polski, a tu okazuje się w obecnie najważniejszym gabinecie w Polsce jest ich pełno. Czy naprawdę w Polsce nie ma już dobrej sekretarki która nie jest powiązana z PZPR? Dodatkowo jest jeszcze tajemniczy były ksiądz Sawicz który nie wiadomo skąd się wziął i jaka jest jego rola w całej tej układance, wiadomo jedynie że za nauczanie religii w szkołach dorobił się całkiem ładnej posiadłości, bo przecież żadnych innych oficjalnych dochodów nie posiada.

    Jak to mówią: Jest super, więc o co ci chodzi?

Wykop Skomentuj30
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka