Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
312 notek
318k odsłon
300 odsłon

To nie były uczciwe wybory.

Wykop Skomentuj9

    Półtora miliarda rocznie z budżetu na TVPis + abonament, gdzie wychwala się obecną władze i bardzo mocno krytykuje opozycje, daje ogromną nieuczciwą przewagę, zwłaszcza na prowincji gdzie spora część społeczeństwa nie ma dostępu do innych źródeł informacji.

    Gdyby PIS miał wynik o jeden procent niżej a KO o jeden procent wyżej to obecna władza nie uzyskała by większość w sejmie. Oznacza to że gdyby nie ta propaganda za państwowe pieniądze PIS nigdy nie utrzymał by władzy.

    Możemy zobaczyć wyniki głosowania za granicą gdzie Polacy nie są narażeni na tak silną indoktrynacje i wynik jest zupełnie inny

https://polonia.nl/2019/10/17/wybory-2019-wsrod-polakow-za-zagranica-wygrala-ko-analiza-wyborow-ujawnia-ciekawe-fakty/

KO-38,95%

PIS-24,85%

SLD-20,67%

Konfederacja-11,39%

PSL-4,11%

    Można się więc spodziewać że gdyby PIS nie mógł używać TVP do celów propagandowych to jego wynik byłby dużo niższy. Jest to oszustwo wyborcze bo pozostałe podmioty polityczne nie mają takiego wsparcia i często są atakowane przez partyjną telewizje. I z tego powodu to nie były uczciwe wybory.

    Teraz PIS składa protesty do wyborów do Senatu bo tam przegrał i sędziowie mianowani przez tą władzę będą ten protest rozstrzygać. Stara sowiecka prawda: nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy. To też nie jest uczciwe. PIS oczywiście nie podważa wyników do Sejmu gdzie jego większość też była uzyskana niewielką przewagą głosów, tak jak mówiłem jeden procent mniej dla PIS a jeden więcej dla KO i większości by nie było.


Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka