Blog
Panstrukturalna Teoria Wszystkiego (PSTeoria)
Jadwiga Magnuszewska
Jadwiga Magnuszewska badacz, archeolog struktur
3 obserwujących 305 notek 53004 odsłony
Jadwiga Magnuszewska, 20 kwietnia 2017 r.

Wokół procesu tworzenia PSTeorii - poprawianie przybliżeń

48 0 0 A A A

Pisałam wcześniej, że umysł buduje modele na bazie posiadanych danych. Na początku te dane są skromne, błędne, brane są pod uwagę niezwiązane dane.

Wraz z rozwojem PSTeorii (dotyczy to też konkretnej nauki) w różnych obszarach dochodzi danych, coraz trafniejszych danych. Umysł tworzy model na lepszych danych, i ich większej ilości, powstaje lepszy model, lepsze przybliżenie, które stanowi dane do tworzenia modelu w obszarach powiązanych.

 Stąd metoda poprawiania przybliżeń w miarę rozwoju PSTeorii daje coraz lepsze rezultaty.  Na samym końcu pojawia się model, który już nie jest przybliżeniem, jest opisem na najwyższym poziomie abstrakcji, puzzlą dopasowaną do innych puzzli.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Forum sympatyków Teorii na portalu goldenline.pl w grupie Panstrukturalna Teoria Wszystkiego: http://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/panstrukturalna-teoria-wszystkiego/ _______________________________________________________ Interesowało mnie pytanie: Czy można nauczyć się mądrości? Nie wiedzy, ale tej aktywnej mądrości, która doradza nam adekwatnie w życiu. Myślę, że Panstrukturalna Teoria Wszystkiego (PSTeoria), którą we fragmentach tu prezentuję, jest próbą operacjonalizacji mądrości, mówiąc kolokwialnie daje narzędzia, by nauczyć się sposobu odkrywania mądrości. PSTeoria jest również operacjonalizacją holistycznego patrzenia na wielowymiarową rzeczywistość, daje możliwość nieholistycznym umysłom na holistyczne postrzeganie. W starych tekstach Teoria występuje pod roboczą nazwą Ogólno-Strukturalna Teoria Wszystkiego w skrócie OSTW.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ja nie wyważam otwartych drzwi, ja opisuję studium przypadku: mój holistyczny umysł. Zgadzam...
  • Ja moje obrazy buduję na podstawie spotkań z obiektem, ty spotykasz inne obiekty, więc...
  • @JEREMY FLAMEWATER JF: Czyli odkrywasz to, co już odkryte ;) JM: Na ten sam wycinek...

Tematy w dziale Rozmaitości