0 obserwujących
12 notek
28k odsłon
  887   0

"O powstawaniu kłamstwa drogą ignorancji i fanatyzmu religijnego

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA601_1.html

# "Evolution is atheistic."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA602.html

# "The goal of many scientists, especially evolutionists and cosmologists, is to explain the universe without God. They want to make God unnecessary."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA602_2.html

# "Evolution is a religion because it encompasses views of values and ultimate meanings."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA610.html

# "Evolutionary theory, for a variety of nonscientific reasons, has obtained the status of sacred revelation. To express doubts by bringing up the counterevidence to the theory is to brand oneself an intellectual infidel."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA611.html

# "Because evolution has never been observed, the theory of evolution requires as much faith as creationism does."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA612.html

 

Z drugiej strony, przedstawianie kreacjonizmu jako prawdziwej nauki i pełnoprawnej - a przy tym jedynej możliwej - naukowej/eksplanacyjnej alternatywy wobec ewolucjonizmu.

# "Creation and evolution are the only two models of origins."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA510.html

# "Intelligent design theory is science."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CI/CI001.html

# "Intelligent design (ID) is scientific, not religious."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CI/CI001_1.html

# "Intelligent design has been accepted as a mainstream scientific theory. It is argued before school boards; top scientists have published articles about it; its promotional videos have even been shown on public television."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CI/CI001_3.html

# "Intelligent design in biology has been supported by several peer-reviewed journals and books."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CI/CI001_4.html

 

A to wszystko nader często podlane sosem paranoicznych teorii spiskowych i manii prześladowczej.

#" Scientists are pressured not to challenge the established dogma."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA320.html

# "Evolutionists are unwilling to debate creationists."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA340.html

# "Creationists cannot get their views accepted by mainstream science because they are prevented from publishing in mainstream scientific journals."

http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA325.html

 

W pańskiej pisaninie widoczne są wszystkie te elementy. Przyjrzyjmy się jej teraz dokładniej.

 


 

Paweł Paliwoda: Weźmy z taśmy produkcyjnej nowy ezgemplarz toyoty i zrzućmy go z 30. piętra PKiN. To, co z niej zostanie, nazwijmy mutacją. Czy taka mutacja jest w czymkolwiek lepsza od formy wyjściowej? W zestawieniu z nieporównywalnie bardziej złożonymi organizmami zwierząt - a nawet pojedynczą komórką - taki zabieg daje miliony razy większe prawdopodobieństwo udoskonalenia toyoty.

Sofistyka - fałszywa analogia.

Toyota nie nadaje się na analogię organizmu żywego (nie rozmnaża się, nie dziedziczy - innymi słowy: nie jest zaopatrzona w replikator/replikatory). Zrzucenie z wysokości nie nadaje się na analogię mutacji (mutacje nie polegają na dowolnym zmasakrowaniu całego organizmu, lecz na wprowadzeniu wysoce niedowolnych zmian w jego informację genetyczną, w "przepis" na budowę organizmu, a nie w sam organizm). Zmiany spowodowane zrzuceniem samochodu z wysokości nie nadają się na analogię przemian ewolucyjnych (przemiany ewolucyjne zachodzą na poziomie populacji/puli genowej, a nie na poziomie pojedynczych osobników).


PP: Mimo to doktrynerzy ewolucjonizmu wmawiają nam, że „mutacjonizm" jest poprawną metodą wyjaśniania „pojawienia się" złożonych organizmów biologicznych - w tym człowieka.

Straw man.

Mutacjonizm sensu stricte to anachroniczna i marginalna koncepcja, która niegdyś pojawiła się na peryferiach nauki. Neodarwinizm (syntetyczna teoria ewolucji) nie jest mutacjonistyczny, gdyż uwzględnia zarówno rolę mutacji (jako pierwotnego generatora zmienności) jak i doboru naturalnego (który mutacjoniści bagatelizowali) oraz neutralnego dryfu genetycznego.

Neodarwinizm nie mówi, że "nowe złożone organizmy" powstają nagle za sprawą spektakularnych mutacji ("hopeful monsters"), lecz że powstają one gradualistycznie, w wyniku działania doboru stopniowo i nieprzypadkowo akumulującego w puli genowej nowe, zwykle drobne, mutacje.

 

PP: Jak to się dzieje, że nawet natępsi uczniowie podstawówek i najtężsi postępowi intelektualiści wierzą dziś jeszcze w ortodoksyjny darwinizm? Czy dlaczego, że na świecie powstały już i przynoszą sowite dochody tysiące „muzeów historii naturalnej", w których zainscenizowano wygląd siedlisk praczłowieka z najdrobniejszymi detalami? Za kilkadziesiąt dolarów można cofnąć się w przeszłość, zobaczyć jak się ubierali, co jedli i jak społecznie byli zorganizowani praludzie. Wielka uciecha dla całej przybyłej tam podczas weekendu rodziny. No i wiedza tryska z pyska australopiteków, ludzi pekińskich czy człowieka z Cro magnon. Gigantyczny biznes nie lubi krytyki Darwina. Nie znoszą jej wydawcy milionów barwnych albumów i encyklopedii, pomocy naukowych i gadżetów (...)

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale