?
"Wszystko zostało już powiedziane, ponieważ jednak nikt nie słucha, trzeba wciąż zaczynać od nowa." - André Gide
11 obserwujących
172 notki
126k odsłon
490 odsłon

Największa organizacja przestępcza RP

Wykop Skomentuj13


Ponad dziewięć lat temu (jak ten czas leci!) bloger Rymasz opublikował na S24 tekst o powyższym tytule.

I jak, proszę Państwa, tekst stracił coś na aktualności, czy jeszcze bardziej zyskał ?

Wybrałem kilka akapitów, lecz warto doczytać zalinkowaną niżej całość. Warte polecenia, z tego samego wzgledu, co przypomniana notka, jest przynajmniej kilka innych tekstów blogera Rymasza. Ewentualnie zainteresowani bez trudu wyszperają. W komentarzach pod notkami sprzed lat odnajdzie się też parę osób aktualnie piszących na S24 ;)


"Do monopolu na przemoc dochodzi monopol na ustalanie i interpretację tzw. prawa. Monopol ów polega na tym, że każde prawo rząd może w dowolnej chwili zmienić. W dowolnej chwili może też ustanowić jakiekolwiek prawo dotyczące czegokolwiek."

"Obywatele zostali praktycznie pozbawieni możliwości obrony przed działaniami władzy. O ile teoretycznie przed zwykłym, niepaństwowym złodziejem możesz się w ograniczonym zakresie bronić (rząd skrupulatnie pilnuje by tylko członkowie jego gangu byli legalnie uzbrojeni, ograniczając uczciwym ludziom dostęp do broni na wszystkie możliwe sposoby), o tyle przed złodziejem państwowym już się nie obronisz. Rząd swoich funkcjonariuszy otacza immunitetami."

"Najgorsze jest to, że władza pozbawia nas nie tylko majątku. Bezkarnie kradną też naszą prywatność, nasze rodziny (bez wahania stosują kidnaping). nasz czas i przede wszystkim naszą wolność. A ponieważ nie można być trochę wolnym, zatem oczywistym jest, że jesteśmy niewolnikami."

"Czyją własnością są zatem nasze dzieci, skoro nie my decydujemy o tym co im wolno, a czego nie? Oczywiście, że rządu. To on kazał wam je zaszczepić, to on może wam je odebrać, jeśli stwierdzi, ze niedostatecznie wypełniacie jego zalecenia odnośnie wychowania"

"Nie wolno wam podjąć żadnej suwerennej decyzji dotyczącej waszej własności niezależnie od tego czy to wasze dziecko, wasza nieruchomość, wasze zwierzę czy cokolwiek innego. Rząd rości sobie prawo ograniczania waszych decyzji, usiłuje je regulować, każdą waszą działalność karze dodatkową opłatą, ale za wszystkie konsekwencje tych decyzji odpowiadacie wy i tylko wy."

"Rząd nie ma problemów, by zmusić was do wszystkiego, co uzna za słuszne."


"Nie wiem jak wy, ale ja mam już dość władzy tej szajki, niezależnie, czy na jej czele będzie stał Tusk, Kaczyński, Napieralski czy Pawlak. Nie godzę się na rządy bandytów. Nie godzę się na pogardę i bezczelność z jaką mnie traktują i z jaką mnie okradają, uśmiechając się przy tym grzecznie i tłumacząc, że to dla mojego dobra."


https://www.salon24.pl/u/rymasz/306882,najwieksza-organizacja-przestepcza-rp


***

https://www.salon24.pl/u/rymasz/723059,teraz-k-my


Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale