Blog
?
AjamiQuest
9 obserwujących 109 notek 83643 odsłony
AjamiQuest, 9 listopada 2018 r.

Desiderata Polska

263 5 0 A A A


"Polska to Matka,
polskość to wielka duma, istota trwania, na tej ziemi bycia,
zaś Bóg, Honor i Ojczyzna sensem życia,
i niech krzyczą obcy ludzie łamaną polszczyzną, że Polski nie ma,
to ich nie ma, to ich podła gra,
zaś Polska i polskość trwać będzie jak od wieków trwa."

- Lech Galicki


image


W spokoju i chaosie pamiętaj, że jesteś z polskich korzeni. Tak stało się bez twojego wyboru, lecz bądź dumny z takiego stanu rzeczy. Za tobą całe pokolenia rodaków twoich. I życiorysów w tradycji polskiej fundamencie.

Nie wyrzekaj się wiedziony na pokuszenie swej narodowości. To skarb żywy. Szanuj sąsiadów twoich i zawsze bądź jednoznaczny w patriotycznej twej postawie. A gdy ujrzysz agresję przy granicach twej Ojczyzny staraj się zrozumieć jej przyczyny, bo napastliwość może być ujarzmiona w spokojnym dialogu.

Nie szukaj gorszych wśród innych narodów. Jednak nie pozwól narodom innym kalać dobrego imienia Polski i stań w Jej obronie słowem i czynem, gdy zagrożenie od głośnych w swej napastliwości przed Nią stanie. Szczególnie w przypadku wywodzenia się owej agresji tylko z nienawiści do narodu twego. Staraj się zachować spokój wewnętrzny i jasne rozumowanie zawsze i wszędzie. 

Bądź solidarny z siostrami i braćmi twoimi. Unikaj za wszelką cenę sporów i kłótni w domu własnym. To udręka wielka i zagrożenie przetrwania polskiej substancji, która w swej tradycji, kulturze i dziejach najwyższym dobrem jest.

Pracuj w spokoju rozwijając swe umiejętności w radości tworzenia najlepszej przyszłości dla rodziny twojej w Ojczyzny domu. Nie pozwól, aby nieświadomi, głośni i napastliwi uczynili z pracy twej udrękę lub pozbawili ciebie możliwości rozmaitych dóbr wytwarzania i otrzymywania zapłaty za kreatywny wysiłek. Poznaj ich motywacje takiej postawy. A gdy sprzeczne są z interesem twoim i mieszkańców kraju ojczyźnianego, a i jego samego dobra, staw razem z innymi solidarny opór. 

Bądź rozważny w działaniach swoich i staraj się być uważnym obserwatorem wszelkich zdarzeń, a rozwijaj refleksyjność twoją i wyciągaj z pozornie błahych i przypadkowych spraw mądre wnioski. Jesteś dzieckiem Polski od jej początku. Szanuj rodziców swoich. I siostry, i braci. Bądź szczęśliwy i dawaj szczęście innym. Także wolność na miarę twoich możliwości.

Póki żyjesz ty i naród twój, Ojczyzna twa nie zginie. Tak jak mimo znojnych dla niej lat nie zginęła. Pamiętaj o wiekach historycznej Polski wielkości. Ona jest Matką twoją. Na zawsze. Pamiętaj.https://www.salon24.pl/u/lech-galicki/881390,desiderata-polska


http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:4oSeKl4EPpsJ:hej-kto-polak.pl/%3Fp%3D30679+&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl


Opublikowano: 09.11.2018 21:23.
Autor: AjamiQuest
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "Dzięki PiS-owi a bardziej jednak UE" nastąpi koniec resztek suwerenności, a UE przejmie w...
  • @pancernik76  Przede wszystkim należy tu wskazać na wszechobecną pszenicę...
  • @nikander  Książkę nabędę. Dziękuję.

Tematy w dziale Kultura