To i owo
Przez poznanie do poznania...
15 obserwujących
499 notek
180k odsłon
363 odsłony

Co jeśli zmiany klimatu nie są typowym problemem politycznym?

Wykop Skomentuj8

Zmiana klimatu nie jest zmienną niezależną, jest stałą.

Trochę zmartwień zapewnia zdrową motywację. Zbyt dużo to przepis na paraliż, odwrócenie uwagi i przesadną reakcję.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Dobre rady.....

„...Czy jest lepszy sposób?

Tak jest, jeśli przestaniemy przewidywać los i zamiast tego przełożymy naszą wiarę na ludzką pomysłowość. Po pierwsze, nie ma „pogotowia klimatycznego”. Powinniśmy zignorować radę Grety Thunberg, by „panikować”. Działania te są próbą uciszenia sprzeciwu i debaty, zmuszenia nas do robienia tego, czego chcą ekowojownicy, a nie do wyważenia poglądów.

1. Nie panikuj!

Świat prawdopodobnie się ociepli, cokolwiek zrobimy. Ale dzięki rozwojowi gospodarczemu opartemu głównie na paliwach kopalnych jesteśmy w lepszej sytuacji, aby poradzić sobie z wszystkim, co narzuca nam przyroda. Tylko jeden przykład: śmierć w wyniku klęsk żywiołowych gwałtownie spadła w ostatnim stuleciu dzięki lepszemu transportowi, komunikacji, ochronie zdrowia i dostawom żywności. Potrzebujemy większego wzrostu gospodarczego, abyśmy mogli wyciągnąć miliardy ludzi więcej z ubóstwa i być jeszcze bardziej odpornym w przyszłości.

2. Zastosuj najlepsze technologie i rozwijaj jeszcze lepsze

Wybierzmy „nisko wiszące owoce” - najłatwiejszy i najtańszy sposób na ograniczenie emisji. Na przykład oświetlenie energooszczędne obniża zużycie energii i bardzo szybko oszczędza pieniądze. Przejście z węgla na gaz w celu wytwarzania energii elektrycznej zakończyło się sukcesem w Wielkiej Brytanii i USA. Oprócz tego inwestujmy w rzeczy, które same w sobie są dobrymi pomysłami. Pojazdy elektryczne i napędzane wodorem nie tylko nie powodują emisji gazów cieplarnianych, ale mogą radykalnie poprawić powietrze w naszych miastach. Starajmy się, aby były tańsze i bardziej niezawodne.

Od siebie dodam polski sposób sadzenie drzew....najlepszy..---------------

3. Przestań marnować pieniądze na odnawialne źródła energii

Wiatr i słońce mogą być przydatne, jeśli warunki są odpowiednie tam, gdzie jest dużo słońca lub wiatru. W przeciwnym razie nie ograniczają znacznie emisji i nie są niezawodne, ale zwiększają koszt energii. Potrzebujemy niezawodnych i niedrogich form energii niskoemisyjnej, bez względu na to, czy jest to istniejąca technologia, taka jak rozszczepienie jądrowe, czy nowe możliwości, takie jak synteza jądrowa. Wykorzystajmy część pieniędzy zaoszczędzonych na odnawialnych źródłach energii, aby rozpocząć nową falę badań nad energią.

Niektóre z tych rzeczy będą wymagały czasu. Musimy jednak spojrzeć długoterminowo, dokładnie tego domagają się ekolodzy...”

Autor: Rob Lyons,

…................................................................

Od siebie dodam wykorzystajmy w polskich technologiach energetycznych, polskie  metale ziemi rzadkich... To powinien być priorytet inwestycyjny UE...

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości