rafalsroczynski
Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość. Leonardo Da Vinci
39 obserwujących
50 notek
175k odsłon
4085 odsłon

Przepowiednia koronawirusa.

Wykop Skomentuj46


Twój portfel nigdy nie zazna spokoju...

Wiesz o tym doskonale i nie raz dane było Ci się o tym przekonać, gdy Twoi bliscy cierpieli z powodu Twojej skażonej esencją podatków krwawicy. Kiedy wyjechał Don Tuskonikus, w Twoim sercu zawitała nadzieja na odrobinę wytchnienia, ale fiskus wciąż podąża za Tobą krok w krok. Nadszedł czas by wypełniły się kieszenie (nie Twoje jakby co) - pięcioro potężnych wirusów powstało niczym ogromna fala złupienia i prowadzi swoje zakażenie przez świat okradając ludzi tysiącami. 

Panika szerzy się jak nieokiełznane ognisko (z kiełbaskami), a wszyscy, których podejrzewa się, że są niezaszczepieni - są utylizowani (lub przymusowo szczepieni) na miejscu. Nawet w Polsce, początkowo mającej głęboko, niepokój spowodowany wirusem z koroną, dzięki artykułom sponsorowanym, z czasem przeradza się w przerażenie. Lekarze nakłaniają Cię do odwiedzenia przychodni, gdzie będą mogli rzucić okiem na Twoje kieszenie. Zastanawiasz się jak wiele będziesz musiał zapłacić i jak długo przyjdzie Ci czekać w kolejce aby uratować swoją duszę...jedno wydaje się pewne...dopóki Twój portfel będzie zasobny...w mediach będzie panować chaos...

Dzień dzisiejszy, przeszłość i przyszłość w jedno się splatają. Niejeden to przewidział i niejeden przepowiedział. Ten, który ma gruby portfel (lub zasobne konto bankowe) nigdy nie umiera. Historia się powtarza, choć naiwni nie chcą tego widzieć. Epidemie i szczepionki na których zarabia się miliony nie są czymś nowym na świecie.

Koronawirusy maszerują (i latają samolotami), media straszą, a miasta pienią się, plugawione krwią. Pieniędzmi narodzonych w nienawiści (i głupocie) karmią się kartele farmaceutyczne. Dawny wirus znów nadejdzie. Chińczyk oszukał. Firma obrała błędną drogę. Ukryty zakażony czai się wśród was. Azjata zna pieniądze i kieszenie. Twarz Chińczyka, maską koronawirusa. Wirusy noszą koncernom kasę, wzajemnie się mordując, by nakarmić grubasa. Epidemia i luksusowe wycieczki na Karaiby idą w parze. A propaganda nie zmieni niczego na lepsze. 

Nadchodzi kontrola NFZ, nie powiem nic więcej.


Koronawirus, czy też wirus z koroną na głowie, to w istocie przerażające zjawisko - tak przerażające, iż gdyby święty Jan Apostoł powstał z grobu, z pewnością złapałby się za głowę i stwierdził z przerażeniem, że oto dokonało się! Apokalipsa! Płonie świat, biją dzwony trwogi, panika niczym z filmów o globalnych katastrofach, inwazjach kosmitów, pojedynkujących się na kopniaki z półobrotu z Chuckiem Norrisem i Brucem Willisem (szaleńcy nie wiedzą, że nie mają szans w starciu ze "Strażnikiem Teksasu"!)

I wydawać by się mogło, iż świat opustoszał, a ludzie już gromadzą zapasy żywności, szukając schronienia we własnych piwnicach, z przerażeniem nasłuchując wieści z telewizora (niczym w tym filmie o obcych z Melem Gibsonem. Tytuł wypadł mi z głowy), gdyby nie fakt, iż my żyjemy realnie i np. ja codziennie jeżdżąc do pracy stoję w korku, zamiast śmigać pustymi ulicami niczym młody Bóg (chciałaby dusza do raju!). Ktoś powie - odważny jesteś żeby dalej chodzić do roboty i to jeszcze w takim zawodzie gdzie pracuje się z dziesiątkami ludzi, potencjalnymi nosicielami, tygodniowo, gdy "Wróg u Bram"!.

Groteskowa w istocie panika, napędzana histerią mediów (żyjących z kliknięć), jest niczym więcej aniżeli reklamową kampanią, mającą napędzić sprzedaż nowych, cudownych specyfików, które zapewnią nam (po raz kolejny po świńskiej, ptasiej, krowiej i Bóg sam jeden wie tylko jeszcze jakiej - grypie). Zadziwiające jak wielu ludzi wciąż, niczym pelikany, łykają te mocno nieświeże ryby, wciąż dając się ogrywać tymi samymi sztuczkami, nie znajdując w swojej głowie żadnego pomyślunku na ten temat...Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości