rafalsroczynski
Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość. Leonardo Da Vinci
39 obserwujących
45 notek
183k odsłony
  1877   0

Były premier Wielkiej Brytanii nawołuje do stworzenia Rządu Światowego.

Gordon Brown nawołuje do utworzenia globalnego rządu celem walki z koronawirlsem

Była premier, znajdujący w centrum ratowania banków w 2008 roku, postuluje utworzenie grupy zadaniowej liderów i ekspertów ds. Zdrowia

Gordon Brown wezwał światowych liderów do stworzenia tymczasowej formy globalnego rządu w celu rozwiązania podwójnego kryzysu - medycznego i gospodarczego -spowodowanego pandemią Covid-19.

Były premier z Partii Pracy, który był w centrum międzynarodowych wysiłków na rzecz rozwiązania problemu krachu banków w 2008 r., powiedział, że niezbędna jest grupa zadaniowa z udziałem światowych liderów, ekspertów ds. Zdrowia i szefów międzynarodowych organizacji, która miałyby uprawnienia wykonawcze do koordynowania reakcji.

W czwartek odbędzie się wirtualne spotkanie grupy krajów rozwiniętych i rozwijających się - G20, któremu przewodniczyć będzie Arabia Saudyjska, ale Brown powiedział, że lepiej byłoby również włączyć Radę Bezpieczeństwa ONZ.

„To nie jest coś, z czym można sobie poradzić w jednym kraju” - powiedział. „Musi istnieć skoordynowana globalna reakcja”.

Brown powiedział, że obecny kryzys jest inny niż ten, w który był zaangażowany. „To był problem gospodarczy, który miał przyczyny ekonomiczne i miał ekonomiczne rozwiązanie."

„Jest to przede wszystkim nagły wypadek medyczny i należy podjąć wspólne działania, aby temu zaradzić. Ale im więcej interweniujesz, aby poradzić sobie z nagłym wypadkiem medycznym, tym bardziej narażasz gospodarkę na ryzyko. ”

Podczas kryzysu finansowego Brown przekonał innych światowych liderów o potrzebie ratowania banków, a następnie zorganizował spotkanie G20 w Londynie, w ramach którego opracowano pakiet ratunkowy w wysokości 1,1 miliarda dolarów.

Pomimo polityki Donalda Trumpa „America First”, powiedział, że nadal można uzyskać wsparcie dla organu ratunkowego posiadającego uprawnienia wykonawcze.

Brown powiedział, że jego proponowana globalna grupa zadaniowa będzie walczyć z kryzysem na dwóch frontach. Konieczne byłyby skoordynowane wysiłki w celu znalezienia szczepionki oraz zorganizowania produkcji, zakupów i zapobieganie utracie zysków.

Wiele krajów ogłosiło pakiety gospodarcze w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ale Brown powiedział, że grupa zadaniowa może: zapewnić koordynację wysiłków banków centralnych; podjąć kroki, aby zapobiec rekordowemu odpływowi kapitału z gospodarek wschodzących; i uzgodnić wspólne podejście do wykorzystania wydatków rządowych w celu pobudzenia wzrostu.

Brown powiedział, że w 2008 r. pojawił się opór przed użyciem G20 jako narzędzia do walki z kryzysem finansowym, ale tutaj światowi przywódcy powinni wiedzieć, że nie ma możliwości zastosowania podejścia typu „zrób to sam”.

„Potrzebujemy pewnego rodzaju kierownika wykonawczego” - powiedział Brown. „Gdybym miał to zrobić ponownie, uczyniłbym G20 szerszą organizacją, ponieważ w obecnych okolicznościach trzeba słuchać krajów najbardziej dotkniętych, krajów, które robią różnicę i krajów, w których istnieje duża potencjalna liczba osób, których to dotyczy - na przykład w Afryce ”.

Dodał, że Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy potrzebowały zwiększenia finansowej siły ognia, aby poradzić sobie z wpływem kryzysu na kraje o niskim i średnim dochodzie.


źródło:


https://www.theguardian.com/politics/2020/mar/26/gordon-brown-calls-for-global-government-to-tackle-coronavirus?fbclid=IwAR3v_UZJ9ifvLX9N_l5qw0SFstUMFnV0YfI9TjOvvDmd89btWa507FkWKrg

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka