rafalsroczynski
Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość. Leonardo Da Vinci
25 obserwujących
26 notek
93k odsłony
332 odsłony

Jakub A. po raz kolejny przyznał się do winy, wyrażając "żal i skruchę".

Wykop Skomentuj8


Oskarżony o morderstwo dziesięcioletniej Kristiny, dwudziestodwuletni Jakub A., za pośrednictwem reprezentującej go Mecenas Katarzyny Bórawska, przeprosił, wyrażając "żal i skruchę" za swoje czyny, rodziców, rodzeństwo i najbliższych dziewczynki.

– W imieniu Jakuba A. chciałabym przeprosić rodziców pokrzywdzonej Kristiny, jej rodzeństwo i całą rodzinę. Proszę o poszanowanie prywatności rodziny pokrzywdzonej, ale też o poszanowanie prywatności rodziców podejrzanego. Dla nich to także osobista tragedia i szok –   powiedziała w rozmowie z TVN24 jego obrończyni.

Jak dodała, Jakub A. poprosił o "niedokonywanie ocen moralnych jego czynów z uwagi na fakt, że od ponad roku uczęszczał na terapię psychologiczną. Dodatkowo leczył się na własną rękę środkami psychotropowymi."

Mec. Bórawska nie złożyła zażalenia na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania swojego klienta.

Reprezentantem Mamy zamordowanej będzie, wyznaczony wcześniej na urzędowego obrońcę Jakuba A, Mec. Sebastian Kujacz, który poprosił jednakże o zwolnienie go z obowiązku reprezentowania oskarżonego, ze względy na znajomość z pokrzywdzoną kobietą i jej rodziną.

- Mama Kristiny zleciła mi prowadzenie sprawy. Będę reprezentował ją jako pokrzywdzoną, a w przyszłości - przed sądem - będziemy występować jako oskarżyciele posiłkowi - powiedział w rozmowie z "Faktem", dodając iż zna się z Agnieszką L. od wielu lat.

źródło: Fakt, TVN24


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo