rafalsroczynski
Woda, której dotykasz w rzece, jest ostatkiem tej, która przeszła, i początkiem tej, która przyjdzie; tak samo teraźniejszość. Leonardo Da Vinci
33 obserwujących
43 notki
130k odsłon
4135 odsłon

FBI poszukuje kolejnych ofiar księcia Andrzeja. Szykuje się największy skandal w historii.

Wykop Skomentuj42


Choć kontrowersyjny miliarder-pedofil wyzionął ducha już ponad miesiąc temu, tak naprawdę proces jego zbrodni dopiero się rozpoczyna. Wbrew oczekiwaniom tych, którzy sądzili iż jego śmierć zamknie sprawę, zespół śledczych ze Stanów Zjednoczonych wydaje się być zdeterminowany do tego by doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości jego wspólników, a do pracujących nad sprawą policjantów i prokuratorów, wciąż zgłaszają się nowe ofiary, przynoszące coraz to bardziej szokujące i ohydne wieści o wyczynach zmarłego pedofila.

Coraz mocniej pęka także tama milczenia w mediach, woda zaczyna przeciekać przez pale, zalewając znajdujące się po drugiej stronie pałace. Sprawa jest na tyle poważna, iż książę William, wnuk królowej Elżbiety, zażądał aby odsunęła ona od pełnienia obowiązków zamieszanego w nią księcia Andrzeja. Anonimowe źródło z Pałacu Buckingham twierdzi:


„William uważa, iż monarchia nie przetrwa, jeśli skandal z Andrzejem wybuchnie. Rodzina królewska ma nadzieję, że wysyłając Andrzeja na Bermudy, będzie mogła uchylić się lub przynajmniej zlekceważyć wszelkie nowe obrzydliwe szczegóły jego imprez z Epsteinem”.


Informator donosi także, że przyszły następca tronu zerwał kontakty ze swoim wujem i nie chce mieć z nim absolutnie nic wspólnego, a drugi z synów królowej ma zostać "wygnany" na Bahamy by jego ewentualne przestępstwa nie zagroziły autorytetowi rodu Windsorów. 

Wiele wskazuje także na to, iż niektórzy członkowie rodziny królewskiej mogli mieć pełną świadomość popełnianych przez Epsteina przestępstw. "Daily Mail" przypomina historię z 2011 roku, gdy Sarah Ferguson, była małżonka księcia Andrzej, pytana o spłacone za nią przez miliardera 15.000 funtów zadłużenia, miała nazwać finansistę pedofilem - na co ten zaatakował ją, próbując zastraszyć pozwami o zniesławienie. 

Głęboko żałuję, że Jeffrey Epstein w jakikolwiek sposób związał się ze mną. Nienawidzę pedofilii i wykorzystywania seksualnego dzieci i wiem, że popełniłam gigantyczny błąd w ocenie. Nie mogę powiedzieć jak bardzo jestem skruszona. Kiedy tylko będę mogła, spłacę pieniądze i nigdy więcej nie będę miał nic wspólnego z Jeffreyem Epsteinem. To, co zrobił, było złe i za to słusznie został uwięziony” 


mówiła w 2011 roku podczas wywiadu udzielonego dla Evening Standard, dodając iż negocjacje z Jeffreyem Epsteinem w jej imieniu prowadzić miał były mąż.

Związki ukochanego syna królowej z pedofilem wydają się na dzień dzisiejszy już niemożliwe do ukrycia, skandal jest na tyle potężny, iż prawdopodobnie zakończy karierę arystokraty, a śledczy ze Stanów Zjednoczonych zbierają nawet materiały niezbędne by postawić go przed sądem -byłby to absolutnie bezprecedensowy skandal w historii brytyjskiego królestwa. "Sunday Times of London" w artykule z 28 września ujawnia, iż FBI poszukuje kolejnych ofiar, które miał wykorzystywać książę. Nowy raport jaki został wydany przez biuro określany jest przez czasopismo jako "absolutnie oszałamiający" - amerykańscy śledczy mają być całkowicie przekonani co do tego, że oskarżenia Virginii Giuffre są prawdziwe, oraz co do tego, iż ofiar jest więcej, podobnie jak i sprawców. Według informacji dziennika agenci przygotowują się by w nadchodzących tygodniach rozpocząć szczegółowe wywiady z ofiarami handlu ludźmi.

O rozszerzonym śledztwie poinformowany jest także Scotland Yard, zaś źródło w Departamencie Stanu informuje:

„Amerykańskie dochodzenie koncentruje się na kilku potencjalnych ofiarach w nadziei, że mogą one dostarczyć więcej szczegółów na temat księcia Andrzeja i jego związku ze sprawą Epsteina. Nie zamierzają ich odrzucić [roszczeń dotyczących Andrzeja], z powodu jego królewskiego pochodzenia”.


Rewelacje te potwierdza Dei Davies, były szef ochrony królewskiej w Scotland Yard, który latach .90 chronił drugiego syna królowej Elżbiety. Według niego wznowienie śledztwa leży w "interesie publicznym"


„Myślę, że wyjaśnienie tej kwestii leży w interesie księcia Andrzeja. Wszelkie pozostałości, wątpliwości lub insynuacje powinny zostać wyjaśnione w drodze wyraźnego, jednoznacznego, ustrukturyzowanego dochodzenia ”

- mówi.

Ale, jak donosi "The Times", nie tylko śledztwo Amerykanów spędza sen z powiek leciwej władczyni. Gazeta ujawnia informacje o wiele bardziej poważne, mogące mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kraju. John Mark Dougan to policjant, który będąc w 2005 roku zastępcą szeryfa hrabstwa Palm Beach nie był bezpośrednio zaangażowany w rozpracowywanie miliardera-pedofila, ale


"Działałem jako„ sejf ”komputera Joego Recareya [głównodowodzący śledztwem]. Oznacza to również, że FBI ma te same dokładne dane, które posiadam i jestem w stanie poznać każdego, kto jest zamieszany w filmy, nagrania i dokumenty".


Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo