7 obserwujących
223 notki
198k odsłon
  27326   0

TECHNIKA MANIPULACJI W POLSCE NA PRZYKŁADACH

Autor: Noam Chomski

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Teraz przejdę na teren naszego podwórka, oraz jak skutecznie są realizowane zalecenia inżynierii dusz Polaków:

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

- do tego idealnie pasują coroczne akcje Owsiaka. Orkietra Świątecznej Pomocy gra oczywiście w celach, jak najbardziej charytatywnych i to parędziesiąt lat, a jej firmowym hasłem i sprytną przykrywką, jest pomoc w zaopatrzeniu szpitali w sprzęt medyczny.  Rockowe zespoły muzyczne też tam grają charytatywnie, pobierając słone opłaty za każdy występ. Przy okazji stacje TV nadawają przez kilka dni bez przerwy, bezpłatne reklamy tego przedsięwzięcia i nic innego przez ten czas nie można znaleźć w ramówkach.

Tak przy okazji, również ten sam pomysłodawca  reanimował inną imprezę, z której Amerykanie wycofali się z hukiem w latach 70-tych, ze względu na panujące na niej patologie pijaństwa i narkotyków oraz wykreowanie na jej koncertach zbrodniczej grupy zabójców seryjnych, pod wodzą hippisa Mansona. Oczywiście jest to niegdysiejsza nieboszczka "Przystanek Woodstock"-  impreza rockowa przeflancowana przez Owsiaka na grunt polski , ale za to podana w bardziej strawnym opakowaniu, w połączeniu z  z umiejętnym nagłaśnianiem akcji charytatywnych.

 Właśnie te dwie imprezy owsiakowe, mają za zadanie odwrócić uwagę młodych od bieżącej  sytuacji kraju i szkodliwego wpływu sprzyjających tym poczynaniom polityków i sponsorów. Z przykrością przyznaję, że pan Owsiak robi to bardzo skutecznie już od 25 lat, poprzez wprowadzanie zdezorientowanych  klakierów w "chocholi taniec" z bezmyślnym tarzaniem w błocie, na drodze prowadzącej do nikąd. 

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

- klasycznym przykładem jest niedawno zatuszowana afera hazardowa, której autorami byli ludzie powiązani szemranymi interesami z politykami PO z najwyższej półki. Dla zatuszowania sprawy premier Tusk usunął ze stanowiskaszefa CBA Mariusza Kamińskiego, który go poinformował o planowanym oszustwie podatkowym, a przy okazji zakazał ustawowo hazardu w małych punktach sprzedaży, pozbawiając dochodów ich właścieli, z jednocześnym przekazaniem w drodze ustawowej prowadzenie hazardu, w gestie właścicieli wielkich kasyn gry. Tym samym twórcy afery hazardowej, pozbyli się za pomocą premiera, niechcianej konkurencji. Jest to klasyczny "kompromis" tuszowania łajdactwa, gdzie wilk jest nadal syty i owca cała. Natomiast w konkluzji stwierdzono, że żadnej afery nie było, a szef CBA majaczył i powinien pójść do lekarza ( w domyśle, jakżeby inaczej- psychiatry).

  - jeszcze lepszy przykład to celowe sprzyjanie powstaniu możliwości zamieszek, sprowokowanych przez anarchistów w czasie obchodu Święta  Niepodległości-2011r., kiedy to zarówno  dziennikarze jak i policja, zostali tydzień wcześniej powiadomieni o planowanym przyjeździe na to święto grupy lewaków niemieckich- specjalistów w podpalaniu sklepów i samochodów, a mimo to zostali wpuszczeni z pałkami i kastetami na to święto.

Efekty to profanacje polskich mundurów i podpalenia samochodów, w sytuacji gdy o kilkanaście metrów dalej stała kompletnie bezczynnie policja, tłumacząca swą bierność brakiem rozkazów.  Zaplanowany efekt  i  skutek, to wykorzystanie oczekiwanych ekscesów, po stworzeniu warunków do ich zaistnienia, dla zaostrzenia Prawa o  Zgromadzeniach

3 – STOPNIUJ ZMIANY,  4 – ODWLEKAJ ZMIANY

- wzorcowy przykład, to rozwiązanie podniesienia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat.

Oczywiście ma to nastąpić stopniowo, przy czym proszę o zwrócenie uwagi, na niebywałą "genialność" propozycji autorstwa  premiera Tuska, wygłoszonej w Sejmie: co 4 miesiące ma ten wiek powiększać się o 1 miesiąc (sic!). Z prostego rachunku wynika, że mężczyzn to " tuskowe miłosierdzie" dosięgnie docelowo za 8 lat, a kobiety za 28 lat , a wszystko to przy akompaniamencie znanej i wypowiedzianej ustami premiera troski o dobro społeczeństwa.   Ha, skąd my tę wyświechtaną śpiewkę znamy- czy może z czasów PRL-u?

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

- jest tu przykład nazywania słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami", a przedstawicieli opozycji, w miejsce rzeczowej dyskusji z nimi, "obdarowywanie" epitetami ludzi chorych znienawiści, z jednoczesną propozycją udania się do lekarza. Klasyczni przedstawiciele tych zachowań to: honorowy prof. W.Bartoszewski- twórca pojęcia "dyplomatołków", i były opozycjonista A. Czuma- specjalista  od proponowania adwersarzom udania się do lekarza, czy też Palikot- proponujący z miną myśliwego i znawcy wszechrzeczy- zastrzelenie, wypatroszenie z wnętrzności i wyprawienie skóry J. Kaczyńskiego,korzystający przy okazji z życzliwego nagłośnienia tej głupawej wypowiedzi  w ogólnopolskim wydaniu wiadomości TVP. O Niesiołowskim nie wspomnę bo jego chamskie, agresywne wypowiedzi, to poziom kwalifikujący tylko do dania na odlew w mordę.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale