25 obserwujących
204 notki
258k odsłon
205 odsłon

Ambasador USA chwali Polskę.

Wykop Skomentuj14

Z niewypowiedzianym smutkiem, by nie rzecz ze zdumieniem, tzw. opozycja w Polsce musiała przyjąć słowa ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Stwierdziła ona w wywiadzie dla jednej

z gazet w Polsce , iż kwestia praworządności w Polsce jest silnie upolityczniona a Unia Europejska wykorzystuje ją do osiągnięcia swoich celów.

Co więcej, dodała m, in Zachód nie pogodził się jeszcze z faktem, że Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej od dawna nie są już peryferiami Europy, którymi uczynił je komunizm.

Taki enuncjacje stawiają w tzw. opozycję w trudnym położeniu, przed wyborami prezydenckimi w Polsce i w znacznym stopniu podważają ich argumenta oparte na pseudokonstytucyjnych wywodach. A słów tych Pani Mosbacher, mająca znaczną pozycję wśród amerykańskich elit, nie rzucałaby na wiatr. Bo jej zycie politycznie nie kończyć się musi na Trumpie.

Rzecz jasna, obrońcy porządku-układu ustanowionego po 1989 r., w Polsce będą dowodzić, że słowa to nie przypadek, gdyż zbliżają się wybory prezydencie w USA, a głosy Amero –Polaków są w cenie. Ponadto są to słowa pani ambasador, która w innym rozdaniu kart może zostać z Polski odwołana.

Arcypolscy Konfederaci będą powtarzać jak mantrę „argument”, iż jest to jedynie zasłona dymna dla uchwały 447 i zaczną tradycyjnie bredzić o spiskach masońskich, jak również głosić, że za te niby miłe słowa zapłaciła Polska słono, kupując F35.

Jeżeli nawet są to zagrywka pod publiczkę, to i tak lepiej mieć F35 za grube miliardy, niż latać jak p. Wałęsa do Russia Today lub Konfederacji do Sputnika i tam wylewać swe frustracje. Tzw. opozycja ma zaś twardy orzech do zgryzienia, bo wszak w Departamencie Stanu dobrze pamiętają wypowiedzi p. Sikorskiego o „łasce” dla Amerykanów.

Jak by nie patrzeć te słowa wskazują, że znaczna część Republikanów i Demokratów krytycznie patrzy na UE. Tym bardziej zaś po wyjściu z niej UK, które z USA łączą „special relations”.

Co zostaje opozycji? Liczyć, że Trump i Duda z kretesem przegrają.

No i mogą oskażyć p. Mosbacher o łamanie konstytucji.

Amerykańskiej?


Wykop Skomentuj14
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka