25 obserwujących
202 notki
257k odsłon
298 odsłon

Co jest problemem PIS, czyli niewielka riposta.

Wykop Skomentuj24

Bloger Beem Deem uznał, że kadry. Wielu mu sekunduje w tej opinii. Ale czy tak istotnie jest?

Moim zdaniem, kłopotem PIS, od wielu lat są… jego wyborcy. A raczej pewna grupa wyborców. Bo tak się składa, że wiele osób, najczęściej tych, którzy obserwują świat polityki zza ekranów komputera, sądzi, ze ma najlepszą wizję, jak powinno być urządzone państwo. PISowi stawia się rozmaite zarzuty, ostatnio szczególnie, że jest mało asertywny wobec agresywnych części żądań kongresmanów w sprawie majątków żydowskich. A jednocześnie drudzy chcą silniejszych związków z USA. Inni domagają się natychmiastowego opuszczenia Unii Europejskiej i nie zrobił kroków, aby unormować stosunki z Rosją, jako przeciwwagą dla tego gremium. Kolejna grupa utyskuje, że PIS nie wsadził do więzień przestępców z Platformy Obywatelskiej.

Kłopot polega tym, że PIS, a raczej rząd, nie jest w stanie zrealizować często sprzecznych ze sobą radykalnych żadań. Niestety rząd musi funkcjonować w pewnych realiach politycznych i musi często lawirować, aby osiągać choćby skromne cele polityczne.

Niezmiennie mnie fascynuje, jak każdy uważa się za specjalistę od prowadzenia polityki – także polityki historycznej z perspektywy, gdy za nic nie trzeba brać odpowiedzialności?

Nie ma takich kłopotów Platforma Obywatelska: niezależnie, jak wiele osób z jej elektoratu może czuć się doń zniechęcona, to i tak wystarczy do wyborów hasło walki z Kaczyńskim, Kosciołem itp. i już ma zagwarantowane przynajmniej ok. 20 proc. głosów.


Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka