Blog
Refleksje sceptyczne
Władysław Nowidzki
Władysław Nowidzki Piszę sobie a muzom!
0 obserwujących 61 notek 18938 odsłon
Władysław Nowidzki, 11 lipca 2018 r.

OGÓREK! Czy to coś może znaczyć?

330 15 1 A A A
Mój Ogórek!
Mój Ogórek!   Specjalnie napisałem to słowo wielką literą, ponieważ od razu chciałem zaakcentować jego znaczenie. Tak, to ważne dla mnie, bo mając 84 lata, odkryłem, może zbyt późno, jak piękną sprawą jest obserwowanie życia. Wszystko zaczęło się od pewnego zdarzenie. Otóż kupiłem sobie ogórki w supermarkecie i one po dwóch dniach zaczęły gnić. Trochę się zdenerwowałem.
   Pomyślałem sobie, że dobrze by było, gdybym miał własne ogórki. Postanowiłem założyć ogródek. Na początek mały i z jednym ogórkiem. W tym celu wykorzystałem betonowy krąg, który wypełniłem ziemią ogrodniczą. Kupiłem sobie sadzonkę ogórka i zasadziłem w moim ogródku.
   Obserwowałem, jak ogórek rośnie, dbałem o niego, podlewałem i chroniłem przed ślimakami. Później obok niego posadziłem też cztery pomidory trzy selery i pietruszkę oraz koperek. Dziś jestem dumny z mojego pomysłu, ale żałuję, że przez wiele lat nie miałem czasu na hodowanie własnych warzyw. Pomyślałem sobie, że moje życie pędziło w niepotrzebnym nikomu, a przede wszystkim mnie, kierunku.
   Doszedłem do wniosku, że jesteśmy zmanipulowani przez konsumpcyjny styl życia kształtowany przez globalizacyjny system. Supermarkety to teraz spełniają podobną funkcję jak kiedyś jak średniowieczne katedry. Tam było wszystko, a teraz w supermarketach dzieje się coś podobnego, czyli wszystko na nic, korzyści mają tylko ci wybrani!
   Proszę zwrócić uwagę, że w średniowieczu ludzie spędzali w katedrach całe dni, a dziś w centrach handlowych w niedzielę jest podobnie. A gdzie czas na przyjaźń z przyrodą, a gdzie miejsce na kult życia i jego podziwianie?
Lepiej późno niż wcale! Niech żyje mój Ogórek!

.

image

.

Mój ogródek; zał. w 2018 r.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnio myślę, że nic nie wiem!

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @venivici No, tego nie rozumiem. Myślałem, że taka wrażliwość jest trypowa dla pewnej...
  • @Amstern Nie będę skarżyć tego blogera. Odpuściłem mu.Napisałem do niego drugi list, w...
  • @Amstern Przecież o tej zakrystii i plebanii to można przeczytać w prasie i w książkach,...

Tematy w dziale Rozmaitości