4 obserwujących
334 notki
101k odsłon
681 odsłon

Karawana ruszyła, słychać ujadanie

Wykop Skomentuj25

Ujął  mnie ten Małkowski? Ano ujął mnie jednoznacznym zdefiniowaniem problemu smoleńszczyzny: „To, że dokonał się zamach na Polską delegację, już teraz jest niewątpliwe. To, że nie znamy szczegółów jest nie do przyjęcia”.

Ładnie powiedziane, choć kompletnie mało precyzyjne. No bo tak… Po pierwsze to skąd to twierdzenie, że już teraz jest niewątpliwe? Przecież, że był to zamach, to wiemy praktycznie od samego początku. Wiemy to od 11 a może 12 kwietnia 2010 – jeśli się mylę co do daty to proszę poprawcie mnie – i twierdzenie, że teraz dopiero jest to niewątpliwe uważam za poważne nadużycie, lub też elementarny brak wiedzy.

Pytam się przeto,  co szanowny ksiądz robił przez te lata, kiedy słowo „zamach” było odmieniane przez wszystkie przypadki i kiedy śmiałe i rewolucyjne tezy Macierewicza i jego ekspertów,  nie pozostawiały najmniejszych nawet złudzeń że tak właśnie było.

Wygląda na to, że ksiądz spał i teraz nagle z jakiejś przyczyny się obudził. O pięcioletniej mniej więcej drzemce księdza Małkowskiego (dla kolegów z kliniki Staszek), świadczy również to kolejne zdanie, jakoby szczegóły nie są wiadome. No, tu już dodatkowo podejrzewam księdza nie tyle o kompromitującą go niewiedzę, co wyjątkową złośliwość, lub też niczym niewytłumaczalną nonszalancję  w stosunku do gruntownej wiedzy jaką dało nam śledztwo pana Antoniego.

Proszę szanownego księdza, szczegóły tego zamachu są nam od dawna znane doskonale. Wiemy kto to zrobił, wiemy dlaczego, wiemy  jakich materiałów z pewnością  użyto  (trotyl) a jakich prawdopodobnie (hel), wiemy że samolot nie mógł zderzyć się z brzozą bo brzozy tam nie było, wiemy też jaką niepoślednią rolę mogły odegrać parówki i puszki po coli (o puszkach po piwie na razie nie było mowy), wiemy też ponad wszelką wątpliwość o paru innych szczegółach,  tudzież bezapelacyjnie znamy  personalia zamachowców. Więc o co księdzu tak naprawdę chodzi?

Zgoda,  mimo tej pełnej wiedzy nie wyciągnęliśmy z tego jakiś dalej idących wniosków, ani przede wszystkim nie powiesiliśmy jeszcze sprawców na Placu Zamkowym, ale spokojnie, to dopiero początek, niech tylko rząd się poukłada i sformuje się pierwszy pluton egzekucyjny. Są na to zdaje się pełne cztery lata, a może i więcej.

Wykop Skomentuj25
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale