Blog
Rights & Responsibility
Swiatogor
Swiatogor Czterdzieści lat minęło...
0 obserwujących 42 notki 43419 odsłon
Swiatogor, 28 maja 2014 r.

Sprawa Kosiniaka-Kamysza, czyli bądzmy poważni

Nie wiem jak pisze się listy otwarte, lecz mam wielką ochotę napisać jeden. List do Donalda Tuska w sprawie min. Kosiniaka-Kamysza. Niedoszłego europosła.

Zakładam, że pan Kosiniak-Kamysz, z chwilą gdy podjął decyzję o kandydowaniu do Europarlamentu, uznał, że nie ma na swoim stanowisku niczego ważnego do zrobienia i może sobie zmienić stołek na bardziej lukratywny i mniej wymagający. W porządku; jego prawo.

Jednak nie mam żadnych podstaw by wierzyć, że przegrana w eurowyborach zmieniła coś w przekonaniach pana ministra. Skoro wtedy uważał, że jego obecność w ministerstwie jest zbędna, to najpewniej jest, a wyniki wyborów nie zmieniły tego stanu rzeczy.

Od Premiera oczekiwałbym więc elementarnej konsekwencji. Człowiek, który sam uznał, iż nie jest potrzebny jeszcze w piątek, nie jest potrzebny także dziś, pięć dni później, w środę.

Jeżeli więc mamy traktować się poważnie, to jest tylko jedno wyjście: dymisja ministra Kosiniaka-Kamysza.

Opublikowano: 28.05.2014 09:23.
Autor: Swiatogor
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"People talk about their rights but they never talk about their responsibility. And leadership has got to have that above all"

"One thing is certain, and that is: what goes around, comes around."

Adam Zagajewski
MAŁPY
"Pewnego dnia po władzę sięgnęły małpy. Nasunęły złote sygnety na palce, nałożyły białe, nakrochmalone koszule, zaciągnęły się wonnymi hawańskimi cygarami, stopy zaś uwięziły w czarnych lakierkach. Nie zauważyliśmy tego, gdyż pochłaniały nas inne zajęcia: ktoś czytał Arystotelesa, ktoś inny przeżywał właśnie wielką miłość. Przemówienia władców stały się nieco chaotyczne a nawet bełkotliwe, ale przecież nigdy nie słuchaliśmy ich uważnie, woleliśmy muzykę. Wojny stały się jeszcze dziksze, więzienia cuchnęły bardziej niż dawniej. Wydaje się, że po władzę sięgnęły małpy."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Cóż... Ustalmy jedno. Sytuacja w Polsce jest taka, że Żydzi wiedzą kto jest Żydem, a kto...
  • @Autor "Chrześcijańska ateistka" - tak mawiała o sobie Oriana Fallaci właśnie. I miało to...
  • @ Jedno jest pewne: ten pan nigdy, niczego, nie powinien pisać osobiście.

Tematy w dziale