29 obserwujących
521 notek
513k odsłon
1141 odsłon

Łuck to początek ?

Wykop Skomentuj47

W 2011 eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony niedaleko ambasady USA w Gruzji. USA wspierało Gruzję w czasie wojny 2008 roku. Oficer rosyjskiego wywiadu „Borisow dostarczał zamachowcom materiały wybuchowe i instrukcje ich użycia oraz zapłacił dwóm osobom po przeprowadzeniu ataku”. Wywiad amerykański uważał „że wybuchy mają więcej wspólnego z relacjami rosyjsko-gruzińskimi niż stosunkami Rosji z USA". Ciekawe co teraz robi Borisow? Bo ci, którzy są odpowiedzialni za wysadzanie budynków mieszkalnych w Rosji w 1999, i obciążenie tym Czeczenów, co stało się pretekstem do wojny - rządzą Rosją.

Przeprowadzenie fejkowej antyukraińskiej manifestacji - blokady drogi przez bezdomnych, bezrobotnych itp, opłaconych z Rosji Ukraińców udających Polaków, dzień po zamachu jest jakby podpisaniem się pod nim przez Putina. Dla mnie sprawa jest oczywista, nawet dziwi mnie to, że Rosjanie to zrobili. Dziwne, że dla wielu Polaków nie jest. Może chodziło o to, by jak w wielu punktach byłego ZSRR, w których toczyły się konflikty etniczne tzw „gorących punktach” postrzelać do jednej strony, udając drugą, potem odwrotnie, a potem już się samo kręciło. Jednak między Ukrainą i Polską jakoś nie chce się samo kręcić.

Jeśli polskie władze obwiniają o niszczenie pomników i atak na konsulat w Łucku Rosję, to mam pytanie, jakie kroki odwetowe podejmą? No bo samo skarżenie się, że zostaliśmy zaatakowani, to już nieco więcej, niż w rządzonym przez PO państwie teoretycznym, bo to by udawało, że nic się nie stało. Jednak to nie zniechęci do kolejnych ataków. Myślę, że dobrą rzeczą byłoby byłoby powołanie „Rosatu” bliźniaczej do Biełsatu telewizji skierowanej na Rosję. Jak Biełsat boli Łukaszenkę, który niedawno stwierdził, że „z Putinem są jak bracia”, to widać po obecnych wobec niego represjach. Rosja ostanio powołała wojska ds operacji informacyjnych, nam też by się przydały. Atak pozostawiony bez odpowiedzi jest zachętą do kolejnego ataku, jest oznaką słabości.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,10028375,_NYT___Za_zamachami_w_Gruzji_moze_stac_oficer_rosyjskiego.html

https://informnapalm.org/pl/rosja-boi-sie-pojawienia-miedzymorza/

http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=565&Itemid=53

V.Volkoff „Dezinformacja oręż wojny”

http://www.mk.ru/politics/2017/03/29/rasstrel-v-lucke-edva-ne-stoil-zhizni-polskomu-konsulu.html
Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka