122 obserwujących
3582 notki
1692k odsłony
2334 odsłony

Barroso pstryknął słabego Tuska

Wykop Skomentuj24

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Durao Barroso upokorzył premiera Donalda Tuska prostym stwierdzeniem, że obecny polski rząd nie prosił i nie prosi Komisji Europejskiej o interwencję w sprawie Katastrofy pod Smoleńskiem. Jednocześnie zadeklarował, że Bruksela może w zgodzie z prawem podjąć tego typu działania. Oczywiście zwrócić się musi o to polski rząd.

Przypomina to sytuację ze znanego kawału o Żydzie, który skarży się do Pana Boga, że nigdy nic nie wygrał w Toto-lotka. Na co Pan Bóg przerywa mu i mówi: „no to wreszcie wypełnij kupon”... No, właśnie. Rząd Tuska śledztwa smoleńskiego nie umiędzynarodowił, bo nie chciał. Już w lipcu w specjalnej interpelacji pytałem Komisję Europejską, czy rząd Tuska to uczynił. Odpowiedź była jasna: nie! Od tego czasu premier nawet palcem nie kiwnął, aby to uczynić. Jego ministrowie- takoż...

Jednak Barroso ogłaszając to, wiedział co robi. Nigdy by tak demonstracyjnie nie obnażał słabości Tuska, gdyby lider PO liczył się w Europie... Bo Portugalczyk liczy się tylko z silnymi. Jest ostrożnym kunktatorem, nie lubi się wychylać i woli powiedzieć dwa słowa mniej, niż dwa słowa za dużo. Gdy ostatnio mordowano chrześcijan w Egipcie aż przez tydzień (!) zwlekał z jakąkolwiek wypowiedzią na ten temat, a zrobił to dopiero mocno przyciskany przez szereg premierów krajów członkowskich UE (wśród nich nie było Tuska).

Szef Komisji Europejskiej uderzył więc premiera RP pewny swojej bezkarności. Niestety, świadczy to o faktycznej pozycji nie tylko tego rządu, ale szerzej: Polski na arenie międzynarodowej.

 

Ps. W trakcie dzisiejszej popołudniowej konferencji rządu dotyczącej największej powojennej tragedii narodu polskiego- o śledztwie smoleńskim- jeden z ministrów gabinetu Tuska spokojnie żuł sobie gumę... Przez litość nie wymienię nazwiska tego pajaca. Z drugiej strony trudno go tak bardzo winić, skoro jego szef- premier Tusk żuje sobie gumę w trakcie spotkań z przywódcami innych państw (pierwsze spotkanie z Angelą Merkel po objęciu funkcji premiera rządu).

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale