Ryszard Surmacz
Nie bądźmy naiwni.
4 obserwujących
66 notek
20k odsłon

Ostatnie komentarze

@Adam J.  Nie będę wnikał w Pańskie uzasadnienia, ale w literaturze i relacjach ludzi, którzy przeżyli I i II wojnę, Węgrzy zawsze Polakom pomagali. Ponadto, jako mały chłopak, pamiętam jeszcze reakcję rodziny, znajomych i sąsiadów...
@Adam J.  Ciekawy jestem dlaczego wybrał Pan akuratnie Węgry, gdy innych przykładów w Niemczech, Rosji, w Wiedniu jest aż nadto? Tylko w Budapeszcie Pan był ?
@ osasunna Przeczytał Pan tylko tytuł, czy cały tekst artykułu? Jeżeli cały i doszedł Pan do wniosku, że namawiam do rozwalania państwa, to gratuluję serdecznie. Nic niema do dodania.
@ Do komentatorów (większości) Wielu z Was pamięta, że w PRL potrafiliśmy czytać miedzy wierszami, dziś, niestety, nie potrafimy czytać nawet ze zrozumieniem. Każdy gotuje jakąś własną zupę, wpycha w nią swoje indywidualne...
@Amstern  Tak, na tematy śląskie pisałem dość dużo, m.in. w "Kulturze" paryskiej.  Ale mieszkając w Niemczech ma się już inna opcję, niż mieszkając w Polsce.
@osasunna  Tego na co dzień nie widać i nie trzeba do tego sięgać, ale opisując problem, nie można stwierdzić, że go nie ma.
@Amstern  Owszem, te ...wszczyzny, to rusycyzm. Pisze się zamiennie, żeby nie było zbyt monotonnie. Ale problem rozumiem. Nie wiem, czy Pan wie, że na przełomie  wieku największa ilość meldowanych  ludzi na Śląsku Opolski pochodziło...
@Szeliga  Dzięki, zarzut słuszny, ale w poprzednim wpisie proponowałem rozwiązania, więc nie czułem potrzeby powtarzania.