Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
6 obserwujących
188 notek
587k odsłon
234 odsłony

Mieszkanie Plus - Pan Morawiecki opowiadał Bajki o kosztach Programu.

Wykop Skomentuj11

Podobno, jak mówi ulica, PIS poległ jeśli chodzi o Program Mieszkanie Plus, ale wcale tak nie musi być, zobaczmy i pomyślmy:


Pan Morawiecki mówiąc o budowie mieszkań w Programie Mieszkanie Plus mówił o koszcie... 300 miliardów złotych, ale on... Podawał aktualny koszt gotowych mieszkań na wolnym rynku a nie realny koszt wybudowania, który jest / w tym przypadku / około 10 razy mniejszy ! 


Co zrobić?


Dobrze policzyć jaki jest prawdziwy koszt wybudowania mieszkania w mega skali, przy darmowej ziemi, odejmując koszty, które idą do kasy RP z każdej budowy , wszystkie od A do Z I OKAŻE SIĘ WÓWCZAS, ŻE JEDNO MIESZKANIE WYJDZIE NIE DROŻEJ JAK 30.000 ZŁ ! A więc potencjalny szczęśliwiec, czy rodzina prze szczęśliwa spłaci je kochanej Ojczyźnie w kilka lat ! W jakieś maksimum 5 lat !

A więc:

Trzy Sprawy:


1. W Polsce jak wiadomo rządzi Suweren / podobno / poprzez swoich przedstawicieli wybranych w wolnych wyborach a więc rząd / sejm ustanawia co trzeba ustawami, by były atrakcyjne grunty, czy to od gmin czy od PKP czy tam od kogo.

2. Ustawiamy sprawy tak, by Programem zarządzała bdb dobrze opłacana kadra / menadżerowie - pod karą 20 lat więzienia za korupcję, ewentualną.

3. Budujemy wpierw na wolny rynek i stąd mamy kasę na późniejsze Mieszkania Plus z tym, że i mieszkania Plus to nie darmocha a też złoty biznes dla rządu nawiasem mówiąc bo przy założeniu, że czynsz ma wynosić 10 zł / metr to daje nam spłatę mieszkania w jakieś ... 3 lata /!/ i nie jest to bynajmniej żart czy moja halucynacja. 

- Każdy normalny bank z chęcią sfinansuje taki program nawiasem mówiąc.

i jeszcze coś, nie musimy / ale możemy / dawać zarabiać każdemu na mieszkaniowej produkcji, możemy, zwłaszcza rodzyneczki, sami budować mam na myśli prefabrykaty, stolarkę okienna, tego typu rzeczy - w mega skali wyjdzie nam to wszystko za przysłowiowe grosze, mieszkanie 50-60 metrów przy mega skali, odliczając wpływy z podatków, paliw zużytych do budowy - wszystko to są podatki do budżetu i m.in dlatego twierdzę, że koszt per saldo 1 mieszkania w masowej skali i przy darmowej ziemi jest wprost śmiesznie niski.

Da się, tylko trzeba ruszyć kiepełą Panie Morawiecki a nie prawić dyrdymały o np POLSKIEJ motoryzacyjnej potędze pod logo elektryczne auto...

I w/w budownictwo mieszkaniowe powinno być kołem zamachowym dla reszty gospodarki, od USA przez Niemcy po Chiny ich wzrost wziął się nie z niczego innego jak głównie z budownictwa, własnie dlatego, że cegły warte 1 zł a ułożone już  w dom  wyceniane są nieraz na 100 zł albo i więcej jak  właśnie chociażby w Pekinie.

Gierek nie zbudował milionów mieszkań bo był bogaczem ale dlatego, że robił to masowej skali, na darmowej ziemi, swoimi fabrykami, tanim robotnikiem i dzięki temu, że mając takie możliwości koszt wybudowania mieszkania w efekcie  jest śmiesznie niski. 

Przypmnę:

Pan Morawiecki mówiąc o budowie mieszkań w Programie Mieszkanie Plus mówił o koszcie... 300 miliardów złotych, ale on... Podawał aktualny  koszt gotowych mieszkań na wolnym rynku a nie realny koszt wybudowania, który jest / w tym przypadku / około 10 razy mniejszy ! 

I właśnie dzięki temu dzisiaj, dzięki mieszkaniowemu uwłaszczeniu Polaków, statystyczny Polak jest bogatszy od statystycznego Niemca i to też nie jest żart, ale prawda, którą nie ja objawiłem, ale niezależne badania.

Wiem, że tej Idei większość z czytających nie pojmie a wręcz ją wyśmieje, ale to już nie jest moja wina...

Chcesz to wierz - Koszt wybudowania jednego metra mieszkania w mega skali, na darmowej ziemi i  przy policzeniu wszelkich wpływów z podatków od robotników, zużytego paliwa, energii, wszystkich vatów itp itd wyniesie kilkaset złotych, nie więcej.

Zresztą, masz prosty sposób, policz koszty developera, odejmij koszt ziemi, wszystkich podatków i akcyz itp od jego kosztów a zobaczysz sam ile kosztuje 1 mieszkanie a nie zapominaj, że przy budowie kilku milionów mieszkań koszt jednostkowy mieszkania jest jeszcze mniejszy...

A więc albo podeprzeć się kredytami czy obligacjami, albo pierwsze mieszkania sprzedać na wolnym rynku w cenie nieco niższej, a zresztą - skoro ludzie kupują u deweloperów, gdy czasami jeszcze nawet nie ma dziury w ziemi to czemu nie mieliby kupić od państwa, zwłaszcza w korzystniejszej cenie - nawet przed wybudowaniem mieszkań ?


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka