Wielki aktor żegna się z teatrem. Już go więcej nie zobaczymy

Janusz Gajos jako Jan Sebastian Bach. fot. screen TVP
Janusz Gajos jako Jan Sebastian Bach. fot. screen TVP
Janusz Gajos to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Niedawno skończył 82 lata i za namową żony podjął jedną z najtrudniejszych decyzji swojego życia.

Janusz Gajos zostawił teatr dla żony

Janusz Gajos uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Karierę rozpoczął rozpoczął jeszcze przed ukończeniem łódzkiej szkoły filmowej. W latach 60 zasłynął dzięki roli Janka Kosa w serialu "Czterej pancerni i pies". Stał się jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce.

Występował na deskach wielu teatrów: Komedii, Polskiego, Kwadratu, Dramatycznego i Powszechnego. Należał do obsady Teatru Narodowego przez 20 lat, podczas których stworzył wiele niezapomnianych kreacji  m.in w spektaklach: "Msza za miasto Arras", "Udręka życia" czy "Garderobiany".

image
Janusz Gajos. fot. screen YouTube/KinoSwiatPL

Mimo swojego wieku aktor wciąż ciężko pracował. Zagrał niedawno w kinowych hitach  "Kler"  czy "Fuks 2" i w serialu "Rojst '97". Wraz z początkiem nowego roku postanowił jednak odmienić swoje życie, do czego namówiła go żona. 

Osoba z bliskiego otoczenia Gajosa zdradziła  tygodnikowi "Na żywo", że aktor nie będzie już grał w teatrze:

Zrobił to dla żony. Wie, że ona ma rację i jest jej wdzięczny za to, że tak się o niego troszczy, ale nie zmienia to faktu, że ciężko mu na sercu

- powiedziało źródło. 

Kim jest żona Janusza Gajosa?

Swoją żonę Elżbietę Gajos po raz pierwszy zobaczył w garderobie Teatru Starego w Krakowie, w którym wówczas pracowała na stanowisko dyrektorki kultury. Kobieta bardzo zabiegała o pierwsze spotkanie. Po roku wizyt w Krakowie, Gajos oświadczył się jej.  Aktor dopiero u boku czwartej żony odnalazł szczęście. Para jest razem już blisko 30 lat. 


Polecamy:


KJ

Lubię to! Skomentuj129 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura