5 obserwujących
118 notek
226k odsłon
1546 odsłon

Opole 2019 bez Edyty Górniak. Gwiazda zasłabła i trafiła do szpitala

Edyta Górniak. fot. Instagram
Edyta Górniak. fot. Instagram
Wykop Skomentuj34

Edyta Górniak miała wystąpić pierwszego dnia 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Gwiazda jednak zasłabła  po próbie i koncert odwołano.

Do jej hotelu Górniak została wezwana karetka pogotowia. Lekarze zdecydowali o przewiezieniu piosenkarki do szpitala. Tam okazało się, że artystka ma podejrzenie zawału serca i jej występ w piątek na deskach opolskiego amfiteatru jest odwołany - podaje Fakt. Koncert przeniesiono na niedzielę.

Występ Edyty Górniak w Opolu

Edyta Górniak miała wystąpić podczas otwierającego 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu koncertu "Od Opola do Opola".
W piątek o godzinie 16 Edyta Górniak miała próbę przed swoim wielkim występem na festiwalu w Opolu. Piosenkarka zaraz po powrocie do hotelu gorzej się poczuła, skarżyła się na bóle w klatce piersiowej. Od razu do gwiazdy wezwano karetkę pogotowia, która przyjechała na sygnale. Po chwili pod hotelem pojawiła się kolejna. Po ponad godzinie lekarze podjęli decyzję, aby zabrać piosenkarkę do szpitala. Jak dowiedział się Fakt, powodem złego samopoczucia Górniak był upał. Podobno podczas prób było prawie 40 st. C.

Obecnie gwiazda przebywa w jednym z opolskich szpitali. Lekarze mieli u niej zdiagnozować podejrzenie zawału.

Edyta Górniak miała zaśpiewać swój hit „To nie ja”, który 25 lat temu otworzył jej drzwi do kariery. Koncert Górniak zaplanowany był na godz. 22. Do występu jednak nie dojdzie.

Opole 2019

Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu potrwa cztery dni, od 14 do 17 czerwca. Czyich występów możemy się spodziewać?


Opole 2019. Od Opola do Opola
Piątek, 14 czerwca, godz. 20:15.

Podczas koncertu galowego „Od Opola do Opola” zobaczymy najważniejsze wydarzenia muzyczne, koncerty telewizyjne, jubileusze obecności na scenie, wyjątkowe wydawnictwa muzyczne. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel, a Marek Sierocki podsumuje okres od Opola 2018 do Opola 2019.

Podczas koncertu wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Stanisława Celińska, Varius Manx,  Majka Jeżowska, Ania Dąbrowska, Roksana Węgiel, Feel, Tulia, Anna Wyszkoni, Piotr Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Kortez, Sławek Uniatowski, Alicja Majewska.

Gościnnie wystąpią: Bedoes, Artur Andrus, Henryk Miśkiewicz, Krystyna Prońko. Koncert reżyseruje Konrad Smuga.

Zobacz galerię zdjęć:

Anna Wyszkoni.
Anna Wyszkoni. Kasia Stankiewcz. Papa D. Sylwia Grzeszczak.
Gwiazdy podczas festiwalu w Opolu. fot. PAP/Krzysztof Świderski


Opole 2019. Debiuty
Piątek, 14 czerwca, godz. 22:30.

Podczas "debiutów" widzowie usłyszą utwory młodych i zdolnych wokalistów, którzy po raz pierwszy staną na opolskiej scenie. Wśród nich znajdzie się zwycięzca programu „Szansa na Sukces. Opole 2019”. W „Debiutach” wystąpi także laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Skład młodych wykonawców wyłoniła Rada Artystyczna, złożona z przedstawicieli TVP. Koncert poprowadzą: kabaret Paranienormalni oraz Michalina Sosna, za reżyserię odpowiada Dariusz Goczał.

Wystąpią: Magdalena Bańkowska-Moskwa, Brudne Gary, Sargis Davtyan, Jagoda Kret, Justyna Jary, Sąstąd, Vigonez Music, Natalia Zastępa, Żelka, Michał Wiśniewski /laureat zaczarowanej piosenki/, Sonbird /laureat NCPP/, Aleksandra Nykiel – laureat „Szansy na Sukces. Opole 2019”. W koncercie gościnnie wystąpi AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.


Opole 2019. Premiery
Sobota, 15 czerwca, godz. 20:15.

Sobotni koncert „Premiery” poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech, wyreżyseruje go Bolesław Pawica. Uczestników tego muzycznego wydarzenia również wyłoniła Rada Artystyczna.

Na scenie zobaczymy m.in Katarzynę Moś, Antka Smykiewicza, Mateusza Ziółko.

W konkursie na najlepszą premierę wezmą udział: Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski&Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem, 4Dreamers.

Opole 2019. „Walizki moje pełne snów…”
Sobota, 15 czerwca, godz. 22:20.


To koncert piosenki literackiej i kabaretowej, której motywem jest podróż. Podróż jako siła napędowa, spełnianie marzeń i własny rozwój.

Wystąpią m.in. Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Żak, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski   Katarzyna Pakosińska, Jolanta Fraszyńska, Łukasz Zagrobelny, Marcel Sabat, Emilia Komarnicka, Bartosz Porczyk, Maciej Musiałowski, Pola Gonciarz.

Koncert poprowadzi Krzysztof Respondek. Reżyserem koncertu jest Beata Szymańska-Masny.


Opole 2019. „Nie pytaj o Polskę - #30LATWOLNOŚCI"
Niedziela, 16 czerwca, godz. 20:15.

To koncert, z udziałem artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznanych gwiazd polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia.

KJ


Wykop Skomentuj34
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura