166 obserwujących
2117 notek
4997k odsłon
3829 odsłon

Mimowolnie złowróżbne proroctwo profesora Andrzeja Nowaka

1listopada 2014. Delegacja krakowskiego AKO składająca wiązankę kwiatów na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Prezydenckiej na Wawelu
1listopada 2014. Delegacja krakowskiego AKO składająca wiązankę kwiatów na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie Prezydenckiej na Wawelu
Wykop Skomentuj123

Bo nigdy bym nawet nie pomyślał, że Ministerstwo Sprawiedliwości w rządzie Mateusza Morawieckiego zagrozi profesorom Uniwersytetu Jagiellońskiego pozwaniem do sądu, za opracowanie krytycznej ekspertyzy! W efekcie, jako emerytowany nauczyciel akademicki z blisko czterdziestoletnim stażem, w imię poszanowania zasad kodeksu etycznego nauczyciela akademickiego przeprosiłem wtedy Radę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego za to, co napisałem w notce pt. „Różowy matecznik” – vide moja notka pt.": https://www.salon24.pl/u/salonowcy/963899,przepraszam-rade-wydzialu-prawa-i-administracji-uniwersytetu-jagiellonskiego , - bo gdybym wiedział, w jaki sposób PiS będzie wdrażało swą "reformę" sądownictwa z pewnością bym tego tekstu nie napisał. Oświadczyłem wtedy również, że w pełni zgadzam się ze stanowiskiem profesorów Prawa UJ, iż działania Ministerstwa Sprawiedliwości rządu Morawieckiego godzą w wolność prowadzenia badań naukowych, co uważam za bezprecedensowy skandal!

Wracając do wspomnianej na wstępie notki mojego autorstwa pt. „Nabrani przez redaktora”, w której opisałem przyczyny zwijania państwa w czasie rządów Donalda Tuska i Jego Platformy Obywatelskiej zacytuję teraz końcówkę tej notki:

Ma rację pan profesor Andrzej Nowak pisząc we wstępie do książki „Od Polski do post-polityki”, że: „martwi się o to, co się stało z demokracją, z Rzeczypospolitą, z Europą Wschodnią, z Europą. Co dzieje się z rzeczywistością w magmie płynącego z posłusznych (komu?) mediów przekazu „pi-ar”..., że następuje narastające poczucie rozpadu wspólnoty, którą stworzyły poprzednie pokolenia Polaków..., że należy rozważyć możliwość końca naszej historii...

Pisząc powyższe słowa pan profesor Andrzej Nowak miał oczywiście na myśli elity Trzeciej RP.

Ale mając na uwadze to, co od roku 2015 wyczynia Prawo i Sprawiedliwość uważam, że powyższe słowa pana profesora w równej mierze można odnieść do dzisiejszej partii Jarosława Kaczyńskiego, która jeszcze brutalniej depcze prawa demokracji przy użyciu niecnego narzędzia, jakim jest posłuszna Jarosławowi Kaczyńskiemu telewizja publiczna pod nadzorem Jacka Kurskiego, gdzie debatę publiczną zamieniono w nieustającą bazarowo podwórkową pyskówkę, zaś propaganda sukcesu przebija o kilka długości telewizję gierkowską, co skutkuje jeszcze głębszym podziałem społeczeństwa i jeszcze dotkliwszym poczuciem rozpadu wspólnoty tworzonej przez poprzednie pokolenia Polaków, co moim zdaniem prowadzi Polskę ku historycznej katastrofie, - jaką będzie wyizolowanie Polski z mapy Unii Europejskiej, której póki, co jesteśmy pełnoprawnym członkiem.

I na koniec słowo do pana profesora Andrzeja Nowaka. Panie Profesorze, jest Pan dla mnie wciąż największym Autorytetem po prawej stronie polskiej sceny politycznej, o czym pisałem w notce pt. „Polityk czy mąż stanu? Oto jest pytanie!” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/614972,polityk-czy-maz-stanu-oto-jest-pytanie , - ale proszę mnie zrozumieć, że partia Jarosława Kaczyńskiego w obecnej formule jest dla mnie nie do przyjęcia, a jesienią 2015, - nie na taki PiS głosowałem. Dlatego też zrezygnowałem z członkostwa w Akademickim Klubie Obywatelskim (AKO) im. Lecha Kaczyńskiego w myśl wyniesionej z domu zasady, by nigdy nie postępować wbrew własnym przekonaniom, a także nigdy nie dopuścić to tego, by się stać, czyimkolwiek „użytecznym idiotą”. 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Wykop Skomentuj123
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka