echo24 echo24
418
BLOG

Dziś w Polsce, wierzę, że na trwałe, upokorzenie Polaków przegrało, - z narodową godnością

echo24 echo24 Polityka Obserwuj notkę 60
Kaczyński na deskach!

Oprawa muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=_5VZNXrywoo 

A teraz do rzeczy.

Upokorzenie wpisuje się często w system władzy, w proces jej sprawowania przez jednych ludzi nad drugimi. Upokorzenie przez jednostkę lub grupę wiąże się z poczuciem bezsilności i niemocy ofiar. Pojawia się w sytuacji lekceważenia, wyśmiewania, czy pogardzania, a zatem dyskredytacji jakiejś osoby, którym to działaniom osoba ta nie ma możliwości się przeciwstawić.

Przez osiem lat, partia Jarosława Kaczyńskiego, którą ktoś chyba dla żartu nazwał „Prawem i Sprawiedliwością”, upokarzała Polaków myślących inaczej niż orędownicy nowogrodzkiej partii. Ludzie Kaczyńskiego zastraszali obywateli terrorem pisowskiej poprawności politycznej. Jajogłowi politrucy PiS o autorytarnym zacięciu niszczyli nasze państwo i jego kluczowo ważne instytucje i urzędy. Jarosław Kaczyński wyłączał kolejne hamulce w parciu do przejęcia władzy absolutnej i mono-partyjnego zarządzania państwem niszcząc jego struktury.

Pod rządami PiS zdeptano polityczny obyczaj. W dążeniu do partyjnej hegemonii wyzuto się z poczucia wstydu. Nastało prawo dżungli. Cham chama chamem poganiał. Wszystkie chwyty były dozwolone. Byle tylko rządzić! Zagarnąć jak najwięcej stanowisk! Obsadzić swoimi przyczółki i usunąć niewygodnych, choćby byli genialnymi fachowcami!

Nowogrodzcy Hunowie zdemolowali polskie prawodawstwo i zdemoralizowali ludzi rozdawnictwem państwowych pieniędzy. Kradli bez opamiętania. Korupcja i nepotyzm w ich wydaniu osiągnęła poziom nienotowany w historii powojennej Polski.

Na szczęście oliwa nie żywa, ale sprawiedliwa, - i w dniu dzisiejszym zdesperowany naród pokazał Jarosławowi Kaczyńskiemu „palec Lichockiej”, zaś trzymającym przez osiem lat władzę i tańczącym u ojca Rydzyka premierom Szydło i Morawieckiemu suweren pokazał „gest Kozakiewicza”, - za co temu odważnemu i mądremu narodowi należą się słowa najwyższego szacunku.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Najtrafniejszy komentarz:

@skamander [10 czerwca 2024, 01:47] 

Szanowni Państwo, zwracam się przede wszystkim do akolitów pana Jarosława Kaczyńskiego i proszę byście zdjęli zasłony z własnych oczu, i nareszcie spojrzeli prawdzie w oczy. Już część Waszego elektoratu zrozumiała, że te wszystkie afery, rozdawanie nie swoich pieniędzy i te wszystkie ciemnoty Wam wciskane przez pisowskich propagandystów, to jest tylko manipulacja, bo prawda jest zupełnie inna. I to już część wyborców Zjednoczonej Prawicy dostrzegła i zagłosowała na Konfederację. Tracicie poparcie własnych wyborców, bo zwyczajnie Wasi politykierzy z Was wyraźnie zakpili, wysyłając na listy do Parlamentu UE kryminalistów i osobę, które unika sprawiedliwości. To okazało się niestrawne dla części akolitów pana Kaczyńskiego i albo pozostali w domach, albo zagłosowali na Konfederację, co jest tragedią dla partii pana Kaczyńskiego. Już od dawna bał się konkurencji z prawej strony więcej niż partii liberalnych lub lewicowych. I to się dzisiaj stało bardzo widoczne. Konfederacja zaczęła rozpychać się po prawej stronie Zjednoczonej Prawicy i to rozpychać się programem antyunijnym i nacjonalistycznym. Potrafili wmówić znacznej części polskiego społeczeństwa, że dobrem dla Polski byłby polexit i w tym wtóruje im o. Rydzyk. I nie patrzyli propagandyści Konfederacji, że około 70% polskiego społeczeństwa jest za UE i mimo tego zwrócili się do tych, którzy uwierzyli Zjednoczonej Prawicy, że Unia to samo zło. Ale PiS nie odważył się namawiać do wyjścia Polski z UE, robili to w białych rękawiczkach, a Konfederaci mówili o tym wprost i tym sposobem zjednali sobie tych najbardziej zaczadzonych niechęcią do Unii Europejskiej. Dlatego PiS został faktycznie nagi, bo jego szaty dał do przeróbki np. pan Braun.

UWAGA!

Uprzejmie proszę Gości mojego blogu o trzymanie się przekazu notek i niesprowadzanie dyskusji na tematy oboczne. Zastrzegam sobie także prawo do okresowego blokowania autorów komentarzy hejterskich, obelżywych, insynuacyjnych, pomawiających i niedorzecznych. Informuję również, że pretensjonalnie infantylne komentarze autorstwa mściwych miłośników partii Jarosława Kaczyńskiego usiłujących się na mnie odegrać za krytykę PiS, - będę konsekwentnie usuwał, bez podania przyczyn.

echo24
O mnie echo24

emerytowany nauczyciel akademicki, tłumacz, publicysta, prozaik,

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka