192 obserwujących
2750 notek
6008k odsłon
  1835   0

UWAGA STUDENCI! TUSK PRÓBUJE WAS PONOWNIE ZROBIĆ W KONIA!

Tak protestowała polska młodzież w styczniu 2012 przeciw ACTA1. Spontanicznie, pokojowo, zabawowo, - acz konsekwentnie i nieustępliwie. Aż do skutku.
Tak protestowała polska młodzież w styczniu 2012 przeciw ACTA1. Spontanicznie, pokojowo, zabawowo, - acz konsekwentnie i nieustępliwie. Aż do skutku.

Tak. Tak. ACTA2 to jest zamach liberalno lewackiej Brukseli na wolność słowa w obrębie gospodarczo-politycznego związku 28 demokratycznych państw Unii Europejskiej. Ich aż się boję pomyśleć, z jakim Związkiem mi się to zaczyna kojarzyć.

Na szczęście ACTA2 jeszcze nie jest jeszcze ostatecznie zatwierdzone, więc, jako stary akademicki wiarus pamiętający jeszcze czasy stalinowskie i wiedzący, jak mało już, kto, czym jest cenzura i ograniczenie wolności słowa, - zwracam się do polskich uczniów i studentów. Kochani! Potrzebna jest natychmiastowa "powtórka z rozrywki" (!!!). Nie ma, na co czekać i polska młodzież powinna ponownie czym prędzej wyjść na ulice polskich miast i miasteczek, tak jak wyszli Wasi starsi koledzy w styczniu roku 2012 protestujący pokojowo, acz nieustępliwie przeciw ACTA1.

Za dwa tygodnie studenci wracają na swoje macierzyste uczelnie, ale działać trzeba od zaraz. Powiem więcej. Polska młodzież szkolna i studencka podróżująca po Europie powinna skontaktować się, czym prędzej z uczniowskimi i studenckimi organizacjami w innych krajach Unii Europejskiej celem ustalenia terminu ogólnoeuropejskiego, pokojowego protestu przeciw uprawomocnieniu się ustaw ACTA2. A przekonałem się w styczniu 2012, że potraficie się skrzyknąć i lepiej ode mnie wiecie jak się to robi. 

Oczywiście musi to być protest pokojowy i radosny. Jak w roku 2012. A jeśli Was zaatakują: Unia Europejskich Demokratów wraz z koalicją opozycji totalnej Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer, - nie dajcie się sprowokować i zaproście ich do zabawy, tak, jak robili wasi starsi koledzy w styczniu 2012, co było ich największą siłą. 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Niepokojącym jest to, że jak widzę po komentarzach ludzie kompletnie sobie nie zdają sprawy, co się święci z tym ACTA2. Mam jednak nadzieję, że studenci się migiem połapią, co jest grane i w październiku zaczną ofensywę w obronie wolności słowa i wymiany myśli w Internecie. W przeciwnym razie Orwell znów wyjdzie na swoje.

Post Post Scriptum

A wszystkim mądralińskim, którzy twierdzą, że cenzury Internetu nie będzie wyjaśniam, że ustawa ACTA2 została napisana w sposób intencjonalnie zawiły i niejasny, a to dlatego, by szeregowy Internauta z tego nic, albo niewiele zrozumiał. A to już wystarczy, by taki szeregowy internauta zrezygnował, na wszelki wypadek, z działalności społecznościowej. A ludzie na ogół odważni nie są, więc owo zastraszenie stanie się swoistą cenzurą i ograniczeniem wolności słowa w Internecie. O to naprawdę chodzi w ACTA2, czyli o wzbudzenie u Internautów obaw przed poniesieniem jakiejś bliżej nie określonej kary za udział w publicystyce społecznościowej. Na podobnej zasadzie cenzurę zastąpiono terrorem lewackiej poprawności politycznej. I właśnie dlatego apeluję, żeby w październiku studenci zorganizowali masowe protesty.

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka