Blog
Serce ma swoje racje, których rozum nie jest w stanie pojąć
seaman
seaman There`s more to life than books, you know, but not much more.
291 obserwujących 1145 notek 3464771 odsłon
seaman, 7 października 2018 r.

Rycerz, wieśniak, kupiec, cham

2551 103 0 A A A

Grabiec uderzył na konwencji w ton rycerski. Oni kultywują ten etos od czasu, gdy ich lider najął się u pewnej Niemki za giermka. Jednak trzeba im sprawiedliwość oddać - mają w swoich szeregach także prawdziwą grafinię. Powszechnie znany jest również fakt, że na obietnicach Platformy można polegać jak na Zawiszy. Stąd ta szabla dla włodarza Legionowa i hasło „Romek, prowadź nas do boju!”. Jednak Romek nade wszystko upodobał sobie sprośne krotochwile, więc tylko szabli żal. Szczęście, że nie ofiarowali mu konia, jak to bywa wśród rycerstwa. Na mój gust Grabiec na rycerza jest zbyt gładki, żeby nie powiedzieć śliski. Platforma ma tu problem w obsadzie.

Niestety, saga w zamyśle rycerska skończyła się na buńczucznym zawołaniu, gdyż Platforma wyparła się prezydenta Legionowa, a on wyparł się Platformy, występując z partii. W powietrzu zawisły pytania, na które nikt nie chce odpowiedzieć: Skoro Roman Smogorzewski nie był kandydatem Koalicji Obywatelskiej i nie jest kandydatem Platformy, to jakich „nas” miał na myśli Grabiec? Kim są ci, którzy  - wg rzecznika PO - "nam" zazdroszczą Romka? Kogóż więc miał prowadzić do boju Wesoły Romek, jeśli nie liczyć rycerza Grabca? Skąd ta liczba mnoga?

Platforma ma w tej kwestii oryginalne tłumaczenie: nieprawdą jest jakoby rzecznik PO popierał jakiegoś seksistowskiego chama, on jedynie uczestniczył w jego konwencji wyborczej. Wiadomo bowiem wszystkim, że konwencja wyborcza ma się nijak do popierania kandydata. To są odrębne światy. Ostatecznie skończyło się na tym, że Romek spadł na konwencję z księżyca, zaś Grabiec przechodził obok z tragarzami. Tylko nikt już nie zazdrości Wesołego Romka Platformie.

Natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz gra trudną rolę wieśniaka z ulicy Wiejskiej w Warszawie. Słabo mu to wychodzi, mnie raczej przypomina licealistę, który odłączył się od wycieczki w Sejmie. Ale niech sobie gra, w końcu nie ja mu tę rolę powierzyłem, więc nie będę chłopu żałował. W każdym razie bardzo się rozsierdził, gdy pewien skazany na kryminał kupiec węglowy ujawnił, że wspierał jego kampanię wyborczą. Prezes Kosiniak-Kamysz natychmiast odreagował tę bezczelność, wyjaśniając, że ów Falenta wcale nie tworzył jego kampanii wyborczej, lecz jedynie wykonywał prace z rekomendacji jego sztabu wyborczego. W przekonaniu prezesa jest bowiem oczywistością, że prace sztabu wyborczego nie mają nic wspólnego z tworzeniem kampanii wyborczej. Dowiódł tego dobitnie sztab Bronisława Komorowskiego podczas kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Jak każdy widzi, tłumaczenie Platformy z afery Wesołego Romka jest bliźniaczo podobne do wyjaśnienia przez PSL współpracy z kupcem Falentą. Teraz przynajmniej wiemy, dlaczego oni wytrzymali ze sobą aż osiem lat w koalicji.

Kupiec Falenta wsławił się uprzednio w branży wywiadowczej, jako że z niewielką pomocą dwóch znajomych kelnerów podsłuchiwał rząd premiera Tuska, który przez to musiał wyemigrować do Brukseli, gdzie najął się za giermka. Jak już wspomniałem, w tym momencie narodził się rycerski etos Platformy. Ale to tylko dygresja. Jednak skoro jesteśmy przy etosie, to nie wypada pominąć wyżej wymienionego etosowca Tuska. On też aktywnie udziela się w kampanii wyborczej do samorządów. Z rekomendacji sztabu wyborczego totalnej opozycji wykonuje pewne prace na odcinku moralności. Poucza naród w kwestii godnego zachowania się władzy. Tusk w roli moralisty potwierdza życiowe doświadczenie Dostojewskiego, który kiedyś wyznał, że nie spotkał moralisty, któremu źle by się powodziło.

I czy w ogóle może dziwić, że pośród tylu wyrafinowanych przebierańców, tylko pospolity cham wystąpił bez maski?

Opublikowano: 07.10.2018 18:15.
Autor: seaman
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @andrzej.roman  "Austriak zaczął nagrywać w lecie 2018, kiedy zrozumiał, że jest przez...
  • @andrzej.roman  " Przepływy 50 tys. zł powinny być ewidencjonowane i opodatkowane"No i...
  • @pawel.nn  Pewnie, szkoda tylko, że nie nagrało się wręczenie koperty. Widocznie obie...

Tematy w dziale Polityka