Blog
Serce ma swoje racje, których rozum nie jest w stanie pojąć
seaman
seaman There`s more to life than books, you know, but not much more.
291 obserwujących 1145 notek 3464661 odsłon
seaman, 8 lutego 2019 r.

Kto płaci trzódce Timmermansa?

1214 22 0 A A A

Dziennikarze TVP opłacani są z publicznych pieniędzy, a więc tym bardziej podlegają krytyce - napisała Ewa Siedlecka z Polityki. Pewnie, że tak. Przecież motorniczowie tramwajów opłacani są także z publicznych pieniędzy i  tym bardziej podlegają przepisom o ruchu drogowym. I tak dalej. Gdyby to pisowcy zaatakowali Magdalenę Ogórek, wtedy komentarz brzmiałby zapewne inaczej. Spróbujmy zgadnąć: Tak wygląda wolność à la Błaszczak. Siedlecka natomiast w ogóle nie podlega krytyce publicznej, bo jak napisał jej naczelny, tygodnik Polityka ma cechy firmy rodzinnej. Parafrazując klasyka, mamy demokrację, więc każdy podlega komu chce, a rodziny się nie wybiera.

Gazeta Wyborcza ujawniła pocieszną fakturę wystawioną spółce Srebrna. Faktura nie została doręczona ani zaksięgowana i w ogóle nie wiadomo, czego dotyczy. Za to zaistniał fakt prasowy. Jak to w przypadku oczywistych głupot bywa, zaczęły się śmichy chichy. Posłanka Pomaska z Platformy oczekuje reakcji prokuratury na przestępstwo posła Horały z PiS, który wystawił dla kpiny podobną fakturę Gazecie Wyborczej. Posłanka jednak wykazała się znajomością granic autokompromitacji, bo sama nie próbowała zawiadomić prokuratury. Pomaska zresztą nie powinna obawiać się kompromitacji, bo w tym względzie nie ma nic do stracenia.

Sama Gazeta Wyborcza też nie musi przejmować się kompromitacją w sprawie Srebrnej i miliardera Kaczyńskiego. Redakcja w każdej chwili może powtórzyć tłumaczenie w sprawie plotek, które opublikowała na temat Pierwszej Damy: Poinformowaliśmy czytelników, że owe plotki rozpowszechniała osoba słynąca z kolportowania oszczerstw. Zrobiliśmy to nie po to, aby je powtarzać, lecz po to, aby je zdezawuować. Ostatecznie mogą też napisać, że kłamali, aby sprostować nieprawdę.

Donald Tusk kolejny raz rozwścieczył Brytyjczyków, wyznaczając im miejsce w piekle. Przy okazji mocno zaszkodził Polakom na Wyspach. Wcześniej deklarował wielką troskę o los tamtejszych Polaków po Brexicie, ale widocznie los Niemców w Niemczech jest bliższy jego sercu. Niemiecki FAZ bowiem sugeruje, że jego wypowiedź nie była spontaniczna. Tusk był już nazywany pudlem i podnóżkiem kanclerz Merkel, więc mianowanie go Tubą Angeli niewiele zmienia w jego wizerunku. Nawet w Polsce trudno znaleźć postać, która podobnie służalczy proceder wobec zagranicy uprawiała. Historycznie najlepiej pasuje do niego generał Zajączek. No, to opozycja totalna w Polsce będzie wreszcie miała przywódcę na swój kaliber.

Szykuje się nowy projekt opozycyjny, o czym pisze Rzeczpospolita. Ma nosić wdzięczną nazwę Ruch 4 Czerwca. Ta data też jest na miarę Platformy, bo to dzień ustawionych przez komunistów wyborów. Zatem Ruch 4 Czerwca doskonale komponuje się z Koalicją Europejską, w której kumplami Schetyny są postkomuniści, czyli przefarbowani komuniści. Patronem całości jest Timmermans, bo przecież im także najbardziej na sercu leży, aby trwało postępowanie przeciwko Polsce. A ponieważ polska trzódka Timmermansa nie podlega w Komisji Europejskiej żadnej krytyce, więc zgodnie z logiką pani Siedleckiej raczej nie są opłacani z pieniędzy publicznych. Kto im więc płaci?

Opublikowano: 08.02.2019 20:51.
Autor: seaman
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @andrzej.roman  "Austriak zaczął nagrywać w lecie 2018, kiedy zrozumiał, że jest przez...
  • @andrzej.roman  " Przepływy 50 tys. zł powinny być ewidencjonowane i opodatkowane"No i...
  • @pawel.nn  Pewnie, szkoda tylko, że nie nagrało się wręczenie koperty. Widocznie obie...

Tematy w dziale Polityka