0 obserwujących
33 notki
9849 odsłon
  97   0

Nie będzie wojny z Chinami.

Czy czeka nas konflikt z Chinami? A może elity Zachodu już się poddały i oddały Chinom hołd lenny, a cały konflikt jest tylko teatrem dla mas, byśmy się zbyt szybko nie zorientowali, zanim nie zrobią nam tutaj drugich Chin, czyli przewodniej roli partii, zamordyzmu, totalnej kontroli i żadnych praw człowieka?

„Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy” - Lenin.

Przeniesiono prawie wszystkie fabryki do Chin. Bo tak było taniej i teraz na Zachodzie prawie nic się nie produkuje. Co mamy eksportować do Chin w wymiarze równym importowi? Co oni chcieliby od nas kupić?

„Globalne ocieplenie”

Mamy zrezygnować ze spalania węglowodorów, aby ratować planetę. Znaczy Zachód ma zrezygnować ze spalania węglowodorów. Chiny również zrezygnują? Czy też dzięki temu po prostu Chiny będą miały tańszą ropę? Jaki sens w skali globalnej (wszak mówimy o GLOBALNYM ociepleniu) jest w zamykaniu fabryk w Europie, gdzie mamy ochronę środowiska, filtry na kominach, oczyszczalnie, i wysoką kulturę techniczną, aby przywozić do Europy produkty, które moglibyśmy wyprodukować u siebie, dodając do nich ślad węglowy transportu z Chin i produkowany tam większym nakładem energii i z większym negatywnym wpływem na środowisko, niż gdybyśmy zrobili to tutaj? Potrafi ktoś to wyjaśnić?

Humanitaryzm a ślad węglowy

Po co nam w Europie miliony uchodźców z ciepłych krajów, skoro u nas w zimie trzeba ogrzewać mieszkania? Czy w ramach globalnego ocieplenia nie powinniśmy zachęcać do odwrotnego kierunku migracji? Z Europy północnej na południe, bo tam nie trzeba ogrzewać mieszkań, a klimatyzatory na panelach słonecznych mogą działać.

[autocenzura]

Czy totalna kontrola obywateli Europy pozwoli nam pokonać Chiny? Mamy ich naśladować? Pamiętam historię jeszcze z czasów końca zimnej wojny, gdy jakiś człowiek z Zachodu uciekł do ZSRR i chciał tam zamieszkać, bo uważał, że na Zachodzie gorzej. Trafił do psychiatryka. Sami Rosjanie wiedzieli, co jest lepsze. Naśladując chiński zamordyzm, jedyne co osiągniemy, to to, że nikt z chińczyków nie będzie chciał uciec na Zachód. W czyim to interesie?

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale