3 obserwujących
125 notek
57k odsłon
  151   0

Dlaczego mam się wstydzić za Kukiza?

W Sromowcach Niżnych dziś I Komunia Święta więc żona zadecydowała - na mszę dzisiaj o 9. - Trochę wcześnie, przecież musimy tam dojechać - mówię i dodaje że tutaj ma kościół " pod nosem". Nic nie pomogło więc 8:30 pojechaliśmy. Gdy żona była na mszy ja podpatrywałem wędkarzy dziwiąc się jak mogą wytrzymać w zimnym Dunajcu. Zamienił człowiek słowo że spacerującym i ścieżka ale i z przebywającymi już na polu namiotowym. I niestety, w pewnym momencie jeden z rozmówców wyczuwając mój akcent zapytał wprost : pan Ślązak? Krajan tego Kukiza który się zaprzedał diabłów PIS?

Na nic zdały się tłumaczenia że Opolszczyzna to nie Górny Śląsk a Kukiz to nie rodowity Ślązak. Zostałem zaszeregowany jako krajan szkodnika politycznego. I co mogłem począć? Tłumaczenie zaślepionemu niewiedzą, nieznajomością Śląska nic nie da. A to że Kukiz mieszka w rejonie bliższym Wrocławia na terenach zasiedlonych przez przybyszów zza wschodniej granicy nic memu rozmówcy nie mówiło. Cóż, nie każdy musi znać poszczególne regiony tym bardziej gdy tak różnią się mentalnie, kulturowe i obyczajowo.

A ja nie mam zamiaru porównywać się do "ziomala" Kukiza bo ani on Ślązak, ani moja melodia a tym bardziej poseł. Mój wstyd mam pod odzieżą a za Kukiza wstydzić się nie zamierzam traktując go tak jak PIS czyli łącznie szkodnikami dla demokracji.


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale