0 obserwujących
19 notek
6615 odsłon
  280   3

"Wielki Reset" - addendum

Wczoraj w ciągu dnia zamieściłem notatkę na temat "Wielkiego Resetu". Wieczorem zacząłem czytać najnowszą książkę Glenna Becka, wydaną zaledwie 2 tygodnie temu: "The Great Reset: Joe Biden and the Rise of Twenty-First-Century Fascism".  Autor z perspektywy USA bardzo celnie analizuje oficjalną i ukrytą agendę "Wielkiego Resetu". Bardzo celnie przedstawia również mechanizmy i osoby, które wspierają wdrożenie tego planu. Autor trzyma się realiów dotyczących Stanów Zjednoczonych, ale mechanizmy i istota "Wielkiego Resetu" jest taka sama w Europie - w końcu jest to plan globalny, wystarczy jedynie odpowiednio podstawić nazwiska polityków i nazwy instytucji.

Książka rozpoczyna się od kilkunastu pytań otwierających dyskusję - są to jednocześnie pytania dotykające istoty procesu, który chcą nam zafundować "elity" tego świata. Warto przytoczyć te pytania w całości - ich treść od razu otwiera pole do zrozumienia co nas czeka w najbliższej przyszłości. Część problemów zawartych w tych pytaniach poruszyłem we wczorajszej notatce a pytania te uzupełniają mój wczorajszy wpis.
Jeśli nie znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania, to dlatego, że nie rozumiesz jeszcze w pełni Wielkiego Resetu........


Dlaczego wielkie korporacje wspierają neomarksistów spod znaku "woke" i angażują  się w debaty polityczne ?


Dlaczego giełda znacznie rosła w latach 2020 i 2021, pomimo jednego z największych globalnych załamań gospodarczych w historii?


Dlaczego ceny mieszkań poszybowały w górę w 2020 i 2021 roku?


Dlaczego politycy zarówno z Partii Demokratycznej, jak i Partii Republikańskiej wydają teraz biliony dolarów więcej niż rząd może zebrać w podatkach i dlaczego nie martwią się galopującą inflacją?


Dlaczego banki centralne na całym świecie mówią o stworzeniu własnych, kontrolowanych walut cyfrowych?


Dlaczego ludzie, którzy twierdzą, że zmiany klimatyczne stanowią egzystencjalne zagrożenie dla życia ludzkiego, budują rezydencje na wyspach i plażach, pomimo rzekomych obaw o podnoszenie się poziomu mórz i latają po całym świecie prywatnymi odrzutowcami, które wyrzucają ogromne ilości dwutlenku węgla do atmosfery?


Dlaczego giganci mediów społecznościowych starają się na każdym kroku tłumić wolność wypowiedzi?


Dlaczego firmy hostingowe zamykają portale promujące wolność słowa, uciszając miliony ludzi?


Dlaczego przywódcy wielu krajów zachodnich – w tym Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii i Ameryki – używają dokładnie tego samego hasła “Build Back Better” („Odbuduj ponownie lepiej”)?


Dlaczego czołowe postacie prawicy i lewicy, w tym prezydent Joe Biden, wzywają do „kapitalizmu interesariuszy” (stakeholders) i jaka jest różnica między kapitalizmem interesariuszy a wolnorynkowym modelem gospodarczym?


Dlaczego Amerykanie nie ufają już wielu  najważniejszym instytucjom naszego kraju?


Dlaczego media przywiązują większą wagę do tweetów Donalda Trumpa niż do tłumu przestępców podpalającego komisariat policji albo okupujących nielegalnie nie swoje mieszkania?


Dlaczego nie możemy już prowadzić szczerego dialogu? Dlaczego dyskurs polityczny stał się tak zjadliwy?


Dlaczego ludzie zarówno z  ideologicznej prawicy i lewicy są „strącani w niebyt” z powodu najmniejszego błędu dotyczącego spraw społecznych?


Dlaczego rozmiar i zakres programów stymulacyjnych związanych z koronawirusem był tak wielki? Dlaczego urzędnicy państwowi przekazali tysiące dolarów ludziom, którzy nigdy nie stracili pracy ani nie doznali żadnych trudności ekonomicznych w okresie pandemii?


Dlaczego ogromne korporacje mogły pozostać otwarte podczas pandemii COVID-19, podczas gdy wiele małych firm zostało zmuszonych do zamknięcia?


Dlaczego prezydent Joe Biden tyle wysiłku włożył, aby narzucić Amerykanom nakaz szczepienia na koronawirusa, niezależnie od tego, czy chorowali już na COVID i wykształcili naturalną odporność?


Dlaczego ludzie, którzy zostali zaszczepieni, są zmuszani w wielu stanach do noszenia masek w miejscach publicznych, nawet jeśli jest tam bardzo niewiele osób?


Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale