Blog
ważniejsze są inne rzeczy...
slavvkowski
0 obserwujących 18 notek 16486 odsłon
slavvkowski, 4 października 2012 r.

Manipulacje Lemingów - 3 miliony mieszkań.

 Od dawna spotykam się w przekazie internetowym, medialnym czy "w realu", z kłamstwami, manipulacjami i  stereotypami w ocenie rządów, działań partii PiS.                                                                                                                                                           Spróbuję tymi notkami przybliżyć, odkryć jak naprawdę te rzeczy wyglądały,

PiS obiecał 3 miliony mieszkań...

To tylko częciowa prawda. W Programie Wyborczym PiS z roku 2005 czytamy;

 

Według naszego programu mieszkaniowego Rodzina na swoim, każda rodzina
powinna dysponować samodzielnym mieszkaniem.W ciągu najbliższych
8 lat należy wybudować od 3 do 4 milionów mieszkań.
Odbiorcą programu budownictwa społecznego będą rodziny o średnich
i niskich dochodach, których nie stać na kupno lokalu na wolnym rynku.
Z programu budownictwa socjalnego skorzystają osoby, których nie stać
na mieszkanie społeczne. Budownictwo socjalne powinno być finansowane
przez gminy.
 
Należy wybudować, a nie wybudujemy. W 8 lat a nie w 2.
I zaczęło się;
 
Najważniejszym aktem prawnym preferencyjnego programu RnS jest ustawa z 8 września 2006 roku, czyli w niespełna rok po przejęciu władzy program Rodzina na Swoim ruszył.
Teraz troszkę liczb i statystyk;
 
W 2006 roku, sytuacja przedsiębiorstw budowlanych kształtowała się bardzo korzystnie. Rok 2006 zakończył się wzrostem produkcji budowlano-montażowej na poziomie oscylującym w granicach 18% (za okres styczeń-listopad budownictwo zanotowało 17,7% przyrost). Najlepszy wynik osiągnęły przedsiębiorstwa przygotowujące teren pod budowę (49,1% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego). Z kolei ujemna dynamika wzrostu (-1,6%) cechowała firmy zajmujące się pracami wykończeniowymi. 
 
W rozwoju budownictwa mieszkalnego niezbędne wydają się również różne formy wsparcia ze strony rządu. W chwili obecnej, realne jest przede wszystkim stworzenie definicji budownictwa społecznego, na które miałby obowiązywać 7% podatek VAT. W ten sposób ponad 95% budowanych mieszkań objętych byłoby niższym podatkiem. 
 
A co na to rząd PiS?
 
Od początku 2008 r. – na mocy art. 41 ust. 12 ustawy o VAT – obniżoną 7% stawkę podatku stosuje się do budowy, remontu, modernizacji, termomodernizacji lub przebudowy obiektów budowlanych lub ich części zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. 
 

 - Liczba pozwoleń na budowę mieszkań wzrosła o 51,9% r/r do 182,9 tys. w okresie styczeń-wrzesień 2007 roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) we wtorek.

Najbardziej wzrosła liczba pozwoleń na mieszkania w spółdzielniach mieszkaniowych - o 66,3% - oraz przeznaczone na sprzedaż lub wynajem - o 62,9%, mniej - w budownictwie indywidualnym (47,6%), podano także. 

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w tym okresie, wyniosła 141,1 tys., co oznacza wzrost o 38,8%. GUS szacuje, że w końcu września br. w budowie było 680,3 tys. mieszkań, tj. o 8,2% więcej niż przed rokiem. GUS podał też, że w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku oddano do użytkowania 87.245 mieszkań, czyli o 13,9% więcej niż przed rokiem. 
 
W całym roku 2007 wydano 247 671 takich pozwoleń.

 Jak widać prawie 250 tys pozwoleń na budowę nowych mieszkań to wzrost do poprzedniego roku o ponad 50%. Czy rząd PiS przez 8 lat nastepnych mógłby utrzymać chociażby tę liczbę? Nie pisząc o małym wzroście.Teoretycznie 3 mln możliwe. Przecież nigdy się nie dowiemy.

Jednak 250 tys w każdym roku to po 8 latach ok 2mln nowych mieszkań,  ale czy nie większym chamstwem lemingów jest wyszydzanie tego wyborczego programu, biorąc pod uwagę, że rząd PiS to realizował  i to z powodzeniem, a ich "idole" jak dotąd wszystkie swoje obietnice robią wręcz przeciwnie.

Jeszcze jedna ciekawostka, jak to media już po kilku miesiącach sprawowania władzy przez PiS rozliczały te 3 miliony mieszkań.

Gazeta wyborcza;

 

Z takim budżetem rząd 3 mln mieszkań nie wybuduje. Ministerstwo Finansów zaproponowało zwiększenie wydatków na mieszkalnictwo o 182 mln zł. Potrzeby są dużo większe

Tegoroczny "mieszkaniowy budżet", tylko nieznacznie przekraczający 1 mld zł, obecny rząd odziedziczył po poprzednikach z SLD. W tej sytuacji PiS nie mógł się zbytnio wykazać w ożywianiu budownictwa mieszkaniowego. Partia braci Kaczyńskich twardo zapowiedziała przed wyborami: w czasie naszych rządów powstaną 3 mln mieszkań w ciągu ośmiu lat. I chociaż wielu specjalistów wyśmiało ten plan jako nierealny, przed miesiącem premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie go realizował....
 
Zwróćmy uwagę na pogrubiony tekst, jak się to ma do programu wyborczego? No i oczywiście ten styl cytatu?...w czasie naszych rządów /to 4lata/ 3 mln mieszkań w ciągu 8 lat.
Trudno się nie nabrać na takie sformułowania.
 
Więc POkemony nie pytajcie gdzie te 3 miliony mieszkań obiecanych przez PiS. Zapytajcie raczej siebie, dlaczego jak było tak dobrze, nie daiście sznasy na ich wybudowanie?
 
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Autor Komuniści i złodzieje!
  • @Autor Wolność dla sejmu ! Uwolnić sejm!
  • @SOWINIEC Kwik coraz większy. Znaczy to, że dostaja za swoje stare i młode komuchy. PiS...

Tematy w dziale