16 obserwujących
31 notek
64k odsłony
248 odsłon

Wkrótce wywiad-rzeka z Benedyktem XVI

Wykop Skomentuj3

Już niebawem ukaże się pierwszy wywiad-rzeka z obecnym papieżem. Podczas tego lata Benedykt XVI udzielił obszernego wywiadu niemieckiemu dziennikarzowi Peterowi Seewaldowi. 

O przygotowaniu książki poinformował dziś "Die Tagespost". Według gazety, wywiad został już zarejestrowany, trwa jego redagowanie, koordynowane przez watykańskie wydawnictwo "Libreria Editrice Vaticana". Roboczy tytuł książki brzmi "Światło świata".

Na rynku są już dostępne trzy wywiady-rzeki z Josephem Ratzingerem. Słynny "Raport o stanie wiary" (1985) przeprowadził Vittorio Messori. Dwie późniejsze książki ("Sól ziemi" oraz "Bóg i świat") to efekt współpracy Ratzingera z Seewaldem, ostatnia została wydana w 2001 roku. Co ciekawe, u progu kariery dziennikarskiej Peter Seewald był ateistą i przyznawał się do poglądów lewicowych i komunistycznych. Seria rozmów i spotkań z kard. Ratzingerem doprowadziła go do nawrócenia i powrotu do Kościoła.

Pierwszy wywiad-rzeka z jakimkolwiek papieżem to "Przekroczyć próg nadziei" (1994). Rozmowę z Janem Pawłem II przeprowadził Vittorio Messori. Książka okazała się bestsellerem, na świecie sprzedano ponad 20 mln egzemplarzy.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale