16 obserwujących
31 notek
64k odsłony
529 odsłon

Ostatnia... ostatnia... Nie będzie... nie będzie

Wykop Skomentuj1

Dzisiejsza konferencja ks. Federico Lombardi przypominała wiersz, w którym kolejne wersety rozpoczynają się od tych samych słów: ostatnia, ostatni, nie będzie, nie będzie. 

Nie będzie Mszy na Awentynie. Jutrzejsza tradycyjna msza, którą w każdy popielec papieże przewaznie sprawują u św. Sabiny na Awentynie, została przeniesiona do Bazyliki św. Piotra. Będzie to też ostatnia "grande celebrazione" papieża Benedykta XVI, z udziałem kardynałów, biskupów no i oczywiście tysięcy wiernych. Właśnie ze względu na wielu chętnych oraz na to, że bazylika dominikanów na Awentynie jest zbyt mała, uroczystości przeniesiono na Watykan.

W czwartek, ostatnie z cyklicznych spotkań dla duchowieństwa Rzymu.

W środę, 27 lutego, ostatnia audiencja generalna. Oczywiście, na placu św. Piotra, nie w Auli Pawła VI.

Nie będzie encykliki o wierze. Dyrektor Sala Stampa potwierdził, że nie powstanie kolejna encyklika, która łącznie z dwiema już napisanymi o nadziei i miłości stworzyłaby tryptyk.

Nie sprecyzowano jeszcze kwestii nazewnictwa ani ubioru. Nadal więc nie wiemy, w jaki sposób będziemy odnosić się do emerytowanego biskupa Rzymu ani jaki ubiór będzie on nosił. Ksiądz Lombardi nie potrafił też odpowiedzieć na pytanie, czy papa Ratzinger będzie uczestniczył w mszy inaugrującej pontyfikat swego następcy.

 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale