1 obserwujący
6 notek
11k odsłon
384 odsłony

Biedroń - torpeda w U.S.S. Trójmorze.

Wykop Skomentuj16

Po co powstała Wiosna?

Biedroń jest kolejnym elementem brutalnej geopolitycznej gry w środkowej Europie. 

Od kiedy w Polsce, głównym terytorium Lebensraum, władzę przejęli tzw. „patrioci", wspierani przez USA i Izrael (cele Amerykanów i Żydów to temat na inną notkę), projekt niemieckiego skolonizowania środkowej i wschodniej Europy stanął pod znakiem zapytania. IV Rzesza ładnie zwana Unią Europejską, straciła tu wiele potężnych interesów i źródeł finansowania. 

Jak pamiętamy, już od poniedziałkowego poranka po wyborczej niedzieli w 2015 roku, wiadomo było, że demokracja w Polsce jest zagrożona a do władzy doszli groźni populiści i zły dyktator. Pamiętamy różne próby obalenia tej władzy: twardszą siłą (tzw. pucz sejmowy) i miękką silą (bunt sędziów i niezliczona ilość demonstracji, organizowanych za niemieckie pieniądze).

Nie udało się. Spadkobiercy lewicy patriotycznej PPS, niesłusznie nazywani prawicą, uzyskali w 2015 r w wyborach parlamentarnych i prezydenckich na tyle duży mandat legitymizujący ich władzę, że zabiegi obcej agentury tym razem nie przyniosły spodziewanych efektów. Wpływ na to może mieć nagły rozwój niezależnych mediów, takich, jak wPolityce i wSieci braci Karnowskich czy środowiska dziennikarzy spod szyldu do Rzeczy oraz wielu mniejszych, ale popularnych inicjatyw na YouTube. Ludzie, zmęczeni przekazem tzw. mainstreamu, potrzebowali dostępu do alternatywy. Mając informacje z dwóch stron, w 2015 roku zdecydowali w większości, który przekaz jest dla nich bardziej wiarygodny. Do tego dochodzi przejęcie przez obóz rządzący TVP i stworzenie potężnego, ogólnopolskiego i bardzo agresywnie działającego ośrodka alternatywnej dla mainstreamu interpretacji rzeczywistości (nie chcę oceniać jakości tej propagandy, natomiast przyznaję, że jest ona skuteczna). W medialnej kontrrewolucji upatruję głównej przyczyny klęski betonu Okrągłego Stołu oraz późniejszą odporność Polaków na naciski i presję Niemiec i Rosji. Nie zapominam o innych przyczynach, takich jak kompromitacja PO, osłabienie gospodarcze Polski itp. Zwracam jednak uwagę, że bez mediów niezależnych, pokazujących Polakom degrengoladę PRL Bis, proces utraty władzy przez to środowisko mógłby albo trwać jeszcze długo, albo wręcz mógłby zostać zablokowany. Istnienie i szybki rozwój mediów niezależnych przypieczętowały upadek postkomuny i być może pomogły uzyskać PiS tak spektakularny wynik wyborczy w 2015 roku.

Niemieckie MSZ po 3 latach zrozumiało, że za pomocą mediów nie da się po raz drugi odsunąć PiS od władzy, co dość łatwo powiodło się w 2007 roku. Po przeprowadzeniu szeregu rozmów, spotkań w think tankach, fundacjach, po wielu badaniach rynkowych, wymyślono Roberta Biedronia i Wiosnę. Co wyszło w tych badaniach? To, co p. Robert najsilniej akcentuje: Polacy mają dość wojny polsko-polskiej (na marginesie dodam, którą wmawia się Polakom od 30 lat); Polacy chcą łagodnej i uśmiechniętej polityki bez agresji; wyszło też, że Polacy chcą należeć do EU i aspirują do bycia pełnoprawnymi zachodnimi Europejczykami. Ten przekaz trzeba było podlać sosem spektakularnych obietnic socjalnych. Im ich będzie więcej, tym lepiej. To wszystko trzeba opakować w nowoczesne, biodegradowalne opakowanie z kolorową etykietą, koniecznie napisaną jakąś czcionką, której nie ma w programie WORD. I nie wolno mówić nic o geopolityce. Ten temat jest tabu. Proszę zwrócić uwagę, że na konwencji Wiosny nie padło choćby słowo na temat geopolityki. Nie ma też nic na ten temat w programie partii.

Cel Wiosny jest jeden. Nie jest nim przejęcie władzy. Nikt z tych panów i pań z niemieckich fundacji finansujących ten projekt, nie traktuje p. Roberta i p. Śmieszka poważnie. Biedroń to lotka wypuszczona w górę, aby psy gończe mogły ścigać zwierzynę. Biedroń ma odebrać wyborców socjalnych PiS, tych którzy nigdy nie zagłosują na PO. Nie zgadzam się z tym, że Wiosna nie jest groźna dla PiS a jest groźna dla POKO. To kolejna zasłona dymna i element scenariusza rozpisanego dla frakcji niemieckiej w Polsce. Ta gra ma na celu uśpienie czujności PiS. Celem Wiosny jest odebranie 30-50 posłów PiSowi a potem połączenie się z PO. To podobny manewr do tego z Nowoczesną. Wtedy źle zinterpretowano badania socjologiczne lub je źle przeprowadzono. Tym razem jest chyba lepiej. 

Celem głównym jest oczywiście Trójmorze. Robert Biedroń jest narzędziem tych sił, które próbują nie dopuścić do zawiązania się Trójmorza wraz z jego infrastrukturą: Centralnym Portem Komunikacyjnym, pławnymi rzekami Wisłą, Dunajem, Odrą, drogą Via Carpatia, która włączy zachodnią Ukrainę oraz Białoruś do Trójmorza i zwiąże je z Polską a nie z Niemcam i Rosją.

Projekt Trójmorza to wreszcie coś najbardziej groźnego dla sił stojących za Biedroniem - to powrót na dziesiątki lat do Europy USA wspieranego przez Izreal, mający tu szereg interesów.  USA przyniesie tu gaz, który będzie alternatywą dla Nord Stream. Wbicie takiego klina między odwiecznych sojuszników, czyli Niemców i Rosję (proszę nie zapominać, ze rosyjska elita ma w dużej części niemieckie korzenie) musi zostać zastopowane natychmiast. I dlatego powstała Wiosna.


Notkę dedykuję jednemu blogerowi, który pisze tylko dla kumatych. Po przeczytaniu jego ostatniego tekstu dochodzę do wniosku, że są tylko dwa alternatywne powody jego działalności: głupota lub cynizm. No, mogą być też dwa na raz.

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka