6 obserwujących
35 notek
20k odsłon
  268   0

O adwokatach i krówkach w ciąży

Okazało się, że PiS, w swojej walce z demokratycznym wymiarem sprawiedliwości, zapomniał o adwokatach.

https://www.salon24.pl/u/delfina-bo/1018834,jaka-jest-rola-adwokatow-w-tym-calym-systemie-nie-sprawiedliwosci 

Najjaskrawiej rolę adwokatów opisano tam tak. „Z adwokatami to jest, w dużej części przypominają hieny, żerują na ludzkim nieszczęściu, jak i na przestępstwach wszelakich, by się nieprzyzwoicie bogacić, ale też tu jest paradoks, człowiek nawet przyzwoity, z jakiegoś powodu oskarżony choćby za nieumyślne spowodowanie czyjejś szkody na zdrowiu, życiu, czy majątku, jak go będzie stać, to wynajmie najlepszą hienę, licząc, że ten mimo winy, doprowadzi do jego uniewinnienia, lub np. przedawnienia etc.
https://www.salon24.pl/u/delfina-bo/1018834,jaka-jest-rola-adwokatow-w-tym-calym-systemie-nie-sprawiedliwosci#comment-17831826 


Rozwinięcie tej myśli znajduje się tutaj
https://www.salon24.pl/u/krakow-broda/1002400,adwokaci-w-sluzbie-niesprawiedliwosci 

Dowiadujemy się tam, że światowa sprawiedliwość i szlachetność zawodu adwokata upadła wraz z Świętą Inkwizycją. „Takie filmowe obrazy budowały wyobrażenie o głównej powinności obrońcy, który musi zadbać o to, by oskarżony odpowiedział wyłącznie za czyny, które popełnił, by okoliczności tych czynów, a zwłaszcza okoliczności łagodzące winę były dobrze rozpoznane, wreszcie, by kara orzeczona przez sąd była sprawiedliwa. Taką też rolę dla obrońcy zapewne przewidywała święta Inkwizycja, gdy ustalała obowiązkowy udział obrońców w procesach sądowych. Czasy się jednak zmieniły, a praktyka dowodzi, że z założenia szlachetny zawód adwokata stał się zgoła czym innym. Trudno orzec, w której fazie dzisiejszego kształcenia prawników aspirujących do roli obrońcy najskuteczniej formowana jest zasada, że sprawiedliwość to sprawa drugorzędna, a liczy się jedynie skuteczna obrona oskarżonego i doprowadzenie do wyroku uniewinniającego, choćby był on najbardziej szkodliwym i groźnym przestępcą.”  

Dzisiaj w Polsce jest jeszcze wielu czynnych i emerytowanych doktorów (habilitowanych i nie), profesorów, w ogóle wielu ludzi, którzy swe kariery czynili w czasach gdy nie było wolnych, niezależnych od władzy partyjno-państwowej sądów. Wielu z nich jest przeciwnikami liberalnej demokracji, ponieważ im brak demokracji w PRL, w niczym nie przeszkadzał. A nawet często wręcz przeciwnie. 

Ta sama antydemokratyczna ekipa oburzyła się na Joaquina Phoenix'a za jego słowa „Czujemy się uprawnieni do sztucznego zapłodnienia krowy, a kiedy rodzi, kradniemy jej dziecko, chociaż jej płacz i cierpienie są tak jaskrawe. Następnie bierzemy jej mleko, które jest przeznaczone dla jej cieląt, i wlewamy je do naszej kawy i płatków i myślę, że boimy się zmiany osobistej, ponieważ uważamy, że musimy poświęcić coś, coś oddać”. 
https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1018890,joker-cala-naprzod

Oburzyła się i aktora zwyzywała, ponieważ zapowiedziany kontekst tych słów, „Myślę, że niezależnie od tego, czy mówimy o nierówności płci, rasizmie, prawach queer, prawach tubylczych czy prawach zwierząt, mówimy o walce z niesprawiedliwością. Mówimy o walce z przekonaniem, że jeden naród, jeden naród, jedna rasa, jedna płeć lub jeden gatunek mają prawo dominować, kontrolować, wykorzystywać i wykorzystywać bezkarnie inny” - jest całkowicie sprzeczny z ideologią PiS i jego wyborców, więc godny najwyższego pisowskiego potępienia. Nie będzie Joker pluł nam w twarz. 

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka