6 obserwujących
35 notek
20k odsłon
  347   0

Czwartej RP do sztambucha

Nikt nie twierdzi, że UE jest oazą powszechnej szczęśliwości i wszechobecnego dobrobytu. Tak samo nie są takim miejsce USA, Australia ani żaden inny kraj liberalno-demokratyczny. Ponieważ ludzie nie są aniołami, więc nie zbudują anielskiej krainy. To jest tylko tyle, że jedynie liberalizm czyni wszystkich obywateli równych wobec siebie i wobec prawa. Dając równe szanse rozwoju bezwzględnie wszystkim obywatelom, bez wyjątku.

Unia Europejska w swym kształcie i ustroju w żadnym punkcie, w żadnym aspekcie, nie jest podobna do ZSRR, jak i również do żadnego innego znanego z historii świata związku państw, związku narodów. Często przyszłą federację europejską określa się mianem Stany Zjednoczone Europy, co jest bezpośrednim nawiązaniem do historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Że skoro Europejczycy potrafili stworzyć państwo-społeczeństwo wolnych obywateli wywodzących się z wielu kultur, narodów, wyznań ( i nie tylko europejskich), na Obcej Ziemi, potrafią dokonać tego samego na swej Ojczystej Ziemi. 

Tak jak powstanie USA było ówczesną koniecznością obywateli ten teren zamieszkujących, tak powstanie Stanów Zjednoczonych Europy jest współczesną koniecznością obywateli Europy Zachodniej. UE jest projektem bezpośrednio przygotowującym powstanie federacji, inaczej nie miałaby sensu istnieć. Federacja Europejska, tak jak i UE, są formacjami dobrowolnymi, narody je tworzące robią to dobrowolnie, z własnej nieprzymuszonej woli. 

W Polsce ścierają się obecnie dwa nurty. Widzący przyszłość narodu polskiego w ramach federacji europejskiej i nurt sprzeciwiający się związaniu Polski z Zachodem. Który z tych nurtów zwycięży, będziemy na sto procent wiedzieć w roku 2030.

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka