6 obserwujących
35 notek
21k odsłon
  201   0

Nareszcie koniec żenującej masakry wyborczej

...jaką zgotowało Polsce schodzące z areny wychowane w PRL dzisiejsze pokolenie 50plus. Jeszcze tylko jutro cepy wyborcze będą młócić z potrojoną siłą, a potem cisza wyborcza, a w niedzielę/poniedziałek poznamy ostatniego Prezydenta III RP, wystruganego przez wychowanków PRLu.

To za tej nadchodzącej prezydentury rozpocznie się w Polsce wymiana pokoleniowa. Emerytów z PRL zastąpi nieskażone PRLem pokolenie 40minus. Które ma całkowicie odmienne spojrzenie na rzeczywistość i świat współczesny, we wszystkich jego przejawach. Od roli i miejsca tradycji i religii, poprzez obyczajowość i prawa jednostki, po układy makrospołeczne i definicje polityczne. 

Polska będzie miała nowych liberałów, nowych socjaldemokratów, nowych konserwatystów, nową skrajną lewicę i skrajną prawicę. I to będą takie układy, jak mniej więcej wyglądają na Zachodzie, a nie jak sobie je wyobrażają wychowankowie PRLu. Czyli, że nastąpi poważna zmiana jakościowa na lepsze, w polskim życiu społeczno-politycznym, a co za tym idzie i gospodarczym. 

I stanie się tak bez względu na to, czy wygra pan Duda, czy wygra pan Trzaskowski. Różnica jest tylko taka, że wygrana pana Trzaskowskiego powstrzyma trochę pisowską prywatę i pisowską degrengoladę państwa, natomiast zwycięstwo pana Dudy ową pisowską prywatę i degrengoladę wzmocni i zwielokrotni. Czyli, że rządy PiS i tak czy siak się skończą, ale w przypadku wygranej pana Dudy, z większym hukiem.

I tak, pierwszego stycznia Roku Pańskiego 2030, po prawie jedenastu wiekach od Chrztu Polski z rąk Zachodu, Polska będzie już, w ramach Unii Europejskiej, czy raczej już Federacji Europejskiej, stuprocentowym Zachodem. 

I tego najszczęśliwszego dnia w historii Polski, chciałbym dożyć.

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka