6 obserwujących
35 notek
20k odsłon
  242   0

Polska - jedna wielka europejska(?) dziura

Dobiega końca kampania wyborcza. Ostania kampania kierowana przez pokolenie wychowane w PRL. Ostatnie polskie derby pokolenia 50plus, którego większość stanowią niespełnieni życiowo emeryci. Kampania prowadzona pod dyktando propagandy PiS, propagandy pisowskiego hejtu oczerniającego opozycję, która dała sobie narzucić pisowską oszukańczą narrację o polskości i patriotyzmie, propagandę twierdzącą, że polskość i patriotyzm jest tylko w PiS, a reszta Polski to są zdrajcy, folksdojcze, komuniści i agenci Rosji. Pisowską narrację, w której autentyczne przewinienia polityków PiS, zamazywane są fałszywymi oskarżeniami przeciwko politykom opozycji. W taki oto sposób PiS uciekł od dyskusji o przyszłości Polski w interpersonalne chamskie wzajemne okładanie się pałami, czyli w obszar w którym PiS i jego wyborcy czują się jak ryby w wodzie.  

Demokratyczna opozycja została zepchnięta przez PiS do narożnika, w którym jedynie mogła w tej kampanii sobie chaotycznie wierzgać, co było jedynym możliwym działaniem, ponieważ nigdy i nigdzie nie było i nie ma żadnej możliwości podjęcia dyskusji z popartymi siłą oszczerstwem i zakłamaniem. Ale ten oczywisty fakt w żaden sposób nie przykrywa nieudolności zdominowanych przez pokolenie 50plus polityków opozycji, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za dopuszczenie pisowskich populistów do władzy w Polsce.  

Pierwszym błędem ugrupowań prodemokratycznych było nierozliczenie, z wykroczeń przeciwko demokratycznemu prawu, pisowskiego rządu z lat 2005-2007. Drugim, było bezrefleksyjne przyglądanie się i pobłażanie pisowskiej hucpie o „zamachu smoleńskim”. Kolejnym, brak spójnego i odpowiadającego społecznej potrzebie programu osłon socjalnych. I najważniejsze, brak powszechnego, obejmującego całe społeczeństwo programu edukacyjnego o demokracji i kapitalizmie. To wszystko, plus rozrastający się w środowisku PO narcyzm udokumentowany „taśmami kelnerów”, spowodowało, że mamy to, co mamy. Tak więc w roku 2015 mleko się rozlało i tę ugotowaną przez PO z PSLem żabę żremy i jeszcze długo żreć będziemy. 

  Obojętnie więc kto te wybory wygra, nic dobrego Polsce to nie przyniesie. Obojętnie kto wygra, będziemy świadkami kolejnych kompromitacji wychowanych w PRL „elit”, którym się wydaje, że wiedzą co to jest Świat. Stworzone przez dziadków z PRL chaos i podziały społeczne, nie tylko że po wyborach nie znikną, ale się nasilą. Nie ma w Polsce powszechnej zgody na państwo w wizji PiS, ani na państwo w wizji demokratycznej opozycji. Polska jest jedną wielką dziurą. Bezideową, ogarniętą rozgardiaszem pustką społeczną, w której jako tako kula się jeszcze gospodarka, tylko i wyłącznie dlatego, że jest jeszcze częścią gospodarki Unii Europejskiej.  

Po trzydziestu latach od wyzwolenia się spod radzieckiej komunistycznej dominacji, Polska jest całkowicie uzależniona od woli światowych potęg. Losy Polski są dzisiaj w rękach Zachodu. Albo Zachód (łącznie z USA) stanie siłowo po stronie polskiej demokracji, albo wyrzuci Polskę z powrotem na orbitę Rosji. Nie ma żadnej trzeciej drogi. Nie ma i nie będzie żadnego Międzymorza, Trójmorza i żadnej innej formy „Polski Mocarnej”, naruszającej obecny porządek i układ na europejskiej linii Wschód-Zachód. I jeżeli Polska dalej będzie eksperymentować ze swym nacjonalistyczno-katolickim rewizjonizmem, to tę dziurę, co Polska się nazywa, ktoś będzie musiał w końcu zasypać. I zasypie.  

P.S. 

Z ostatniej chwili

https://natemat.pl/286441,wyniki-prawyborow-w-najlepszym-liceum-w-poznaniu-ko-51-proc-pis-5-proc

I o czym to świadczy? Jedynie o tym, o czym Polacy gadają w swych mieszkaniach.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka