Blog
soundamator
soundamator
soundamator Fan Misiewicza
22 obserwujących 94 notki 156681 odsłon
soundamator, 18 listopada 2013 r.

Odszumiony materiał z prezentacji MAK

5361 191 0 A A A

To jest notka techniczna adresowana do zainteresowanych tworzeniem swoich własnych odsłuchów, weryfikujących stenogramy.

Materiał z dostępnej publicznie prezentacji MAK przygotowywałem aplikacją iZotope RX 3 Advanced która jest specjalistycznym kawałkiem oprogramowania do redukcji szumów (i nie tylko). Poziom tłumienia jest tak dobrany by rozmowy z pierwszego planu były czytelne przy jednoczesnym zachowaniu akceptowanego poziomu szumów. Pozwoliło to zachować barwę głosu rozmawiających osób z pierwszego planu dźwiękowego. Algorytm redukcji działa świetnie, nie znikają końcówki, brak też artefaktów - słowem gitara.

A co w tym materiale słychać? Mam wrażenie że wszystkie dyskutowane na forum fragmenty brzmią naprawdę nieźle i materiał może pomóc wyjaśnić nieścisłości dot.: wizyty dyr. Kazany, "paragrafów" Jana Osieckiego, dziewięć po rusku, wizyty generała, "zwalniaj" przed pierwszym TAWS'em, "dochodź wolniej" (to jest nowe) zamiast pierwszego "odchodzimy..", "odchodzimy" po 80 metrach RW.

Materiał udostępniam do niezależnej analizy.

Osoby chcące wykonać odszumienie samodzielnie - zachęcam - aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze  a prezentacja MAK publicznie dostępna.

plik: HGNQOmbY8L-360p.wav

dostępny na zasobie: http://rapidshare.com/share/AED012F3CC831422431B0B9128E3A0BC

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nieistotne

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Działania Macierewicza podsumował Adrian Duda - ubeckie metody i to właściwie zamyka...
  • @Zol Czopku gdyby autor popierał śledził by twojego bloga ot tak po prostu.
  • Tym samym co czopek od Zoltaxa :)

Tematy w dziale Polityka