0 obserwujących
7 notek
3131 odsłon
  241   0

4 warunki pokoju w nowym stuleciu niepodległości

Co by było gdyby …

… gdyby nagle Donald Tusk, Lech Wałęsa, Adam Michnik przyjęli zaproszenie, chwycili w ręce biało-czerwone flagi i poszli na Marsz Niepodległości/Marsz Biało-Czerwony?

Śmiem mniemać, że byłby to tymczasowy rozejm, coś na podobieństwo gry w piłkę z okazji Bożego Narodzenia podczas bitwy pod Verdun pomiędzy Aliantami i Niemcami.

Ale z okazji stulecia naszej niepodległości pozwolę sobie na tak zwane po angielsku „wishfull thinking” czyli pobożne życzenie i jako przedstawiciel plemienia „Polski Solidarnej” wymienię kilka warunków rozejmu, które moim zdaniem musiałyby zaistnieć, aby nastał dłuższy czas pokoju.

Zacznę od wytknięcia błędów tym drugim - rzekomym „liberałom”, zwanym też „obrońcami demokracji”. Zaznaczam przy okazji, że z chęcią przyjmę krytykę z ich strony – tzn. przynajmniej obiecuję ich wysłuchać. Starałam się, aby warunki rozejmu były akceptowalne przez drugą stronę i chociaż odrobinę realne:

1. Bracia liberałowie – nie donoście na Polskę! Wycofajcie swoje oskarżenia względem polskiego rządu skierowane do KE i PE. „Liberalni”, a może bardziej „postkomunistyczni” sędziowie – nie kierujcie skarg wobec ustaw Was dotyczących do TSUE! Załatwmy to u nas w domu. Wasze donosy naprawdę więcej szkodzą Polsce niż Wy możecie na tym zyskać. Żalicie się, że PiS psuje wizerunek Polski na świecie – a czy Wasze donosicielstwo nie jest większą kompromitacją?

2. Platformo – oczyszcz się sama z afer Amber Gold, VAT-oskich, reprywatyzacyjnych! Wyrzućcie z waszych szeregów ludzi naprawdę uwikłanych z HGW na czele. Jeżeli chcecie być europejscy i międzynarodowi postarajcie się utrzymać we własnej partii elementarne standardy kultury politycznej Zachodu.

3. Prezydencie EU – przyznaj się do błędów popełnionych przy organizacji wizyty ś.p. Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. Nie chodzi przecież o wzięcie na siebie bezpośredniej odpowiedzialności. Twoje całkowite umywanie rąk sprawia, że z trudem można potem je ścisnąć. Przyznanie się do błędów czyli do celowego podziału wizyt i oddanie śledztwa Rosjanom da Ci moralne podstawy do ubieganie się o fotel prezydenta RP. A nam, da poczucie sprawiedliwości i zamknie usta oszczercom typu Janusz Palikot. Zgotowaliście nam starogrecką tragedię odmawiając godnych pochówków i śmiejąc się nad grobami naszych bliskich. Należą się przeprosiny.

4. I jeszcze raz, bracia liberałowie – przyjmijcie do Waszej świadomości fakt, że Lech Wałęsa był Bolkiem i przestańcie go bezsensownie bronić i lansować na ofiarę PiSowkiego reżimu. Dekomunizacji nie było, niestety, i już nawet nie wpisuję jej na moją listę „wishfull thinkingu”. Samodzielnej ekspiacji Prezydenta-Elektryka też nie wpisuję bo chyba nie jest z nim najlepiej – dajmy temu nieszczęśliwemu człowiekowi spokój.

Czy wymagam za wiele? Czy za mało? Jakby tak środowiska GW, Opozycja, KODziarze posypali głowę popiołem, przeprosili i obiecali poprawę. Czy ja bym im wybaczyła? Czy Polacy by im wybaczyli?


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka