3 obserwujących
269 notek
370k odsłon
1549 odsłon

Wzloty i upadki Krzysztofa Piątka. Od bohatera do kozła ofiarnego w Milanie

Włoskie media: kariera Krzysztofa Piątka w Milanie dobiega końca. Fot. Twitter/Krzysztof Piątek
Włoskie media: kariera Krzysztofa Piątka w Milanie dobiega końca. Fot. Twitter/Krzysztof Piątek
Wykop Skomentuj13

Słowa Piątka odbiły się szerokim echem we Włoszech. Dziennikarze uznali je za przejaw braku szacunku wobec wielkiej firmy, która dała szansę Polakowi, zapłaciła za niego wielkie pieniądze i zamierza wrócić na piłkarski szczyt. - Znajdź kupca za 40 milionów euro i jesteś sprzedany - była to jedna z najłagodniejszych wypowiedzi na Twitterze ze strony kibiców Milanu. Część z nich nawet obrażała Piątka. Jeszcze jesienią koszulki z nazwiskiem Polaka były jednymi z najpopularniejszych w Mediolanie. Marzenia o kolejnym transferze, wypowiedziane na głos, przelały czarę goryczy. Wydaje się, że poza kolegami z boiska oraz trenerem, nikt już Piątka w Milanie nie chce. 

Kluby pytają o Piątka 

Do Milanu wpływają oferty za napastnika. - Jeśli Piątek w następnych pięciu meczach do przerwy zimowej nie odblokuje się, a przynajmniej nie wykaże wyraźnego postępu, może trafić na rynek. Mowa oczywiście o wypożyczeniu, bo w obecnej sytuacji Milan przy sprzedaży zawodnika straciłby zainwestowane wcześniej pieniądze - ostrzegała już w listopadzie "La Gazetta dello Sport".

Piątka chciałaby wypożyczyć Aston Villa, która złożyła konkretne zapytanie do włodarzy z San Siro. Zainteresowane usługami napastnika są Newcastle i Bayer Leverkusen. Bardzo prawdopodobne, że Piątek do końca stycznia opuści Milan, a zachwyty nad cieszynką z palcami ułożonymi w kształcie rewolweru przejdą do historii. Jest tylko jeden problem: otoczenie napastnika wypuszcza sygnały, że ten nie zamierza się przenosić do klubu o gorszej renomie od Milanu. Na obecną chwilę Bayer Leverkusen jest znacznie lepszą drużyną od Mediolańczyków, występował w Lidze Mistrzów, ale Piątek - jeśli ma odejść - to do znacznie potężniejszego klubu z topu. Sytuację Piątkowi utrudnia transfer Zlatana Ibrahimovicia. Ekscentryczny piłkarz miał dość pobijania rekordów w amerykańskiej MLS i wrócił z piłkarskiej emerytury, by wspomóc Milan w zdobywaniu bramek. Pioli nie zamierza stawiać w ataku na dwójkę napastników. W debiucie przeciwko Sampdorii Zlatan zmienił w drugiej połowie Piątka, chociaż włoskie media domagały się zastąpienia Polaka w wyjściowej jedenastce od początku. 


- To nieuniknione. Pole position ma Premier League, jednak Milan jest zdecydowany na sprzedaż Polaka i wysłucha wszystkich ofert. Piątek miał świetny początek, jednak po transferze Zlatana Ibrahimovicia w klubie doszli do wniosku, że jest na sprzedaż - analizuje sytuację Piątka "Corierre dello Sport". W barwach Milanu we wszystkich rozgrywkach Piątek zagrał 39 meczów i strzelił 15 bramek. Czy to koniec zawrotnej kariery polskiego napastnika w Serie A? Wszystko na to wskazuje. 

GW


Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport