Polska - Islandia. Do przerwy remis. Gol po pięknej akcji. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polska - Islandia. Sprawdź wyniki meczu

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Polska remisuje z Islandią 1:1 w ostatnim meczu przed Euro 2020. Gol padł w zamieszaniu w polu karnym. Bramka początkowo nie została uznana, ale po analizie VAR sędzia zmienił decyzję. Wyrównał Piotr Zieliński, ale tuż po wznowieniu gry rywale znów wyszli na prowadzenie. Remis wywalczyliśmy w ostatnich minutach.

Polska przegrywała po 24 minutach z Islandią 0:1 w towarzyskim meczu piłkarskim, który odbywa się w Poznaniu. Bramkę zdobył Albert Gudmundsson. Początkowo sędzia odgwizdał spalonego.

Polska - Islandia. Do przerwy 1:1. Gol po pięknej akcji

Po analizie VAR decyzję zmieniono. Okazało się, że w momencie podania jeden z Polaków był bliżej Wojciecha Szczęsnego niż strzelający Islandczyk. W czasie gdy sędziowie sprawdzali powtórki, opatrywany był Kamil Glik. Na tym też koncentrował się komentarz Dariusza Szpakowskiego z TVP, który był wyraźnie zaskoczony, że bramka została uznana. Analizy VAR nie pokazał też realizator.

Polska wyrównała stan meczu w 34. minucie. Po dobrej akcji Lewandowskiego piłka trafiła do Tymoteusza Puchacza. Grający do tej pory w Lechu piłkarz dośrodkował na środek pola karnego, gdzie akcję wykończył Piotr Zieliński. Do końca pierwszej połowy Polacy przeważali, ale nie potrafili objąć prowadzenia.

Polska - Islandia. Gol tuż po przerwie

Polska straciła drugą bramkę tuż po wznowieniu gry. Po niegroźnym - wydawałoby się - rzucie wolnym z lewej strony boiska, piłka minęła naszych stoperów i trafiła do Bjarnasona. Ten bez problemu poradził sobie z Krychowiakiem i huknął nie do obrony w okienko bramki Szczęsnego.

Polska przez całą drugą połowę przeważała. Strzałów na bramkę oglądaliśmy jednak jak na lekarstwo - w 80. minucie obie drużyny miały po 3 celne uderzenia. Na kilka minut przed końcem w polu karnym przeciwnika pokazał się młody Kacper Kozłowski, który w drugiej połowie pojawił się na boisku. Młody piłkarz Pogoni najpierw dobrze strzelił z dystansu, a chwilę później próbował jeszcze wykończyć akcję głową.

Polska - Islandia. Kozłowski z asystą, Świderski z golem

Remis w 88. minucie zapewnił Polsce Karol Świderski, właśnie po podaniu Kozłowskiego. Zawodnik PAOK Saloniki (wszedł w 81. minucie zmieniając Lewandowskiego) świetnym przyjęciem piłki na klatkę piersiową zrobił sobie miejsce w polu karnym i oddał strzał tuż przy prawym słupku bramki Kristinsona. To drugi gol byłego piłkarza Jagiellonii w kadrze.

Polska przeważała do ostatniego gwizdka, ale wynik nie uległ już zmianie. Mecz pokazał, że potrafimy łatwo tracić bramki, ale też że jesteśmy w stanie je strzelać bez Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz na Euro 2020, ze Słowacją, już w poniedziałek 14 czerwca.